Козлов, Вильям Федорович. Волосы Вероники

Титульне фото Козлов, Вильям Федорович. Волосы Вероники

Козлов, Вильям Федорович. Волосы Вероники : роман, повести / В. Ф. Козлов; худож. О. Титов. – Л. : Советский писатель, 1984. – 440 с.


Іноді дуже корисно і необхідно робити такі ось "літературні мандри" у роки нашого минулого.

Роман ленінградського прозаїка Вільяма Козлова – неоднозначний твір про кохання, дружбу, про духовний світ людини, про його пошук справжнього місця в житті, про покликання та романтику праці. Найбільшу увагу в романі приділено становленню головного героя як особистості.

Перед нами відкривається «портал» у 1980-ті роки Радянського Союзу: скромний співробітник-перекладач одного з ленінградських НДІ насолоджується парубоцьким життям після не дуже вдалого шлюбу, від якого є дочка і яку він шалено любить. Автор робить умілий зріз побутового, трудового й особистого життя героя: оголені бюрократичні нюанси його професійної діяльності (досить правдоподібно описані інтриги призначення нового директора НДІ), стосунки з друзями-колегами, його "напівдружба-напівлюбов" з легковажною дівчиною Ольгою, яка є уособленням прийдешніх 90-х, думки, міркування, філософія... І тут в його житті з’являється "біла ворона" Вероніка... Її чарівність, краса і привабливість мають часом хижу природу: і чоловіка вона до пуття не любила, але він отримав квартиру, і свою думку вважає вищою від інших, втручається в стосунки головного героя з його дочкою...

Однак, авторові слід сказати спасибі за екскурсію в моє минуле: в світ, де населення найбільше читає (в книзі це дуже помітно), численні черги в гонитві за дефіцитом, але де на побаченні хлопець дівчині читає вірші, а місце зустрічі молоді люди незмінно призначають біля Головпоштамту!

Ця книга припаде до душі тим, хто ностальгує за своїм минулим...


Котлярова Ольга, бібліотекарка I-ї категорії відділу читальних залів ДОУНБ
25.01.2018