Коляда, І. А. Казимир Малевич

Титульне фото: Коляда, І. А. Казимир Малевич
Коляда, І. А. Казимир Малевич [Текст] / І. А. Коляда; худож.: К. Малевич,  Д. О. Чмуж. - Харків: Фоліо, 2018. - 121 с.: кольор. іл. – (Знамениті українці)


Художня література, як відомо, дає насолоду розуму і почуттям. Та не менш захопливі книги, яку розширюють кругозір. Тому мене зацікавило видання, присвячене одному з найзагадковіших митців початку 20 ст.

В книзі зібрані цікаві відомості про Казимира Малевича, його особисте життя, творчість. Багато сторінок присвячено всесвітньовідомій картині «Чорний квадрат».

Художник мав польські корні, але за спогадами його сестри Вікторії, «писався в анкетах українцем». Народився у Києві, багато років жив у Росії.

Казимир Малевич став автором нового мистецького напряму – супремантизму і так його визначив: «Це новий живописний реалізм, безпредметна творчість». В цей період і була створена картина «Чорний квадрат», яку називають найвідомішою картиною 20 ст. 

Час показав, що інтерес до творчості художника зростає і у 21 ст. Так, картина «Супрематична композиція», написана художником у 1916 р., була продана у 2008 р. за 60 млн. доларів.

Чому цей вид живопису, безсюжетний і безпредметний, має таку привабливу силу?!

Читайте, друзі, розмірковуйте, вдивляйтеся у репродукції картин «Казимира Великого», як з гумором називав себе художник. На Вас чекають такі відкриття, що отримають насолоду і розум Ваш і почуття! 


Олена Вауліна, провідна бібліотекарка відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів ДОУНБ

23.12.2021