Коляда, Ігор. Соломія Крушельницька

Титульне фото: Коляда, Ігор. Соломія Крушельницька

Коляда, Ігор. Соломія Крушельницька/І. Коляда. – Харків: Фоліо, 2020. – 121 с.: фото. – (Знамениті українці).


Ніжна й емоційна, неймовірно талановита всесвітньовідома українська оперна співачка з магічним ім’ям і зовнішністю. Це про Соломію Крушельницьку. Її доля і творчість завжди цікавили мене. Тому книга про видатну співачку так захопила і закружляла під звуки чарівної музики!

Такий цікавий факт. Прем’єра опери геніального Дж. Пуччині «Мадам Баттерфляй» зазнала гучного провалу. На другу виставу для виконання головної ролі композитор запрошує юну Соломію Крушельницьку, тому що вірить в неї та у свою оперу. Дирекція Міланського театру «La Scala» відмовила йому в своїй сцені: боялися знову отримати збитки. Друга прем’єра відбулася у маленькому містечку Брешії біля Мілану. І ось довгоочікуваний тріумф! 17 разів викликали композитора і співачку на біс!..

Після вистави, повернувшись додому, вдячний Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом: «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй. Джакомо Пуччині. 1904».

Ще один цікавий факт: за життя С. Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу!

Ця книга про сім’ю Соломії, про величезний вплив батька о. Амвросія, про якого вона писала: «…ідеальна людина, вірний друг і, нарешті, безмежно близька й дорога мені душа»; про творчість, про дружбу і любов.

Соломія Крушельницька була віддана не тільки своєму покликанню, але й своїй сім’ї та Батьківщині. В рідну Галичину вона охоче поверталася з різних куточків світу і після світових оперних сцен залюбки співала в маленьких українських містах… Багатьом талановитим співакам-землякам оплачувала Соломія навчання.

Читайте, друзі, цю книгу, а задоволення я Вам гарантую :)


Олена Вауліна, провідна бібліотекарка відділу наукового опрацювання документів та організації каталогів ДОУНБ

29.07.2021