Коломійчук, Богдан. Експрес до Ґаліції

Титульне фото: Коломійчук, Богдан. Експрес до Ґаліції
Коломійчук, Богдан. Експрес до Ґаліції: роман / Б. Коломійчук.  Львів: Видавництво Старого Лева, 2021.  346 с.

 

Книжка, що завітала до мене на гостину й на тиждень заволоділа моєю увагою, стала незвичайним відкриттям зі світу українського детективу. Богдан Коломійчук наразі є яскравим майстром пригодницького жанру, в його книгах дія відбувається у стародавні часи та переплітається з історичними подіями сторічної давнини. «Експрес до Галиції» – це одна з книжок серії про пригоди комісара Адама Вістовича, що служить у поліції міста Львова, який на початку ХХ століття називався Лемберг.

Пригода починається в 1906 році зі всіма притаманними тому часу особливостями, бурхливими подіями, революційно налаштованими особами. У повітрі вже відчувається дух Першої світової війни. Театром подій стають Німеччина, Австро-Угорщина і Російська імперія. Шпигуни, революціонери, більшовики, розвідники, уявні хвори, лікарі, вбивці, колишні поліцейські, графи, фатальні жінки – всі вони оточують головного героя і всі щось приховують від нього. Комісар Адам Вістович, який мирно планував собі відпустку, виявляється втягнутим у вир шпигунських війн, де йому доведеться мати справу із шифрами, тайними рукописами, загадковими вантажами, перестрілками. Лемберґському поліціянтові та його підлеглому Самковському доведеться використати всі свої знання, досвід, витримку, інтуїцію, хитрість, хоробрість, щоби не тільки розплутати павутиння, сплетене шпигунами та злодіями, але й вийти із цієї пригоди цілими та неушкодженими. Авжеж, і любовна лінія є в романі, адже комісар Вістович, який, мабуть, невипадково має ім’я Адам, з роману в роман шукає свою прекрасну Єву…

Цей динамічний пригодницько-історичний ретророман захоплює з перших сторінок і тримає в напрузі весь час. Не можна не відзначити незвичайну мову героїв роману – жива, випукла й природна, розбавлена великою кількістю галицьких слів, які не завжди розумієш одразу. Багато описів мальовничих львівських вулиць і славетних місць теж дуже сподобаються прихильникам міста Львова.

Для тих, хто полюбляє разом із головним героєм роз’язувати загадки, будувати логічні ланцюжки, спостерігати незвичайний хід подій, роздумувати над словами персонажів, цей роман неодмінно сподобається, і захочеться дочекатись на нову книжку про пригоди славетного комісара Вістовича. Приємного всім читання!


Ольга Бєльська, провідна бібліотекарка краєзнавчого відділу ДОУНБ

10.11.2022