Кокотюха, Андрій Анатолійович. Голова з площі Пігаль

Титульне фото: Кокотюха, Андрій Анатолійович. Голова з площі Пігаль

Кокотюха, Андрій Анатолійович. Голова з площі Пігаль [Текст]: роман / А. А. Кокотюха. – Харків: Фоліо, 2020. – 313 с.


Для мене Андрій Кокотюха – це своєрідний «знак якості». Якщо до моїх рук потрапляє його книга, я знаю, що проведу час із задоволенням. Не став винятком і роман «Голова з площі Пігаль». Останній із поки написаних романів про Клима Кошового, сприймається як перезавантаження серії, її новий цикл – емігрантський. Якщо у попередніх романах серії події відбувались у Львові, тепер події розгортаються на тлі паризьких вуличок. Зазнає змін і статус героя – успішний львівський адвокат, а з плином часу – і учасник українського руху, стає вигнанцем і переможеним…

Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей. Відчув на собі зміни і Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер – сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але якось у двері комірчини Клима постукали – і все враз помінялося. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову. Справа стає для Кошового особистою – у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові треба знайти справжнього вбивцю за три дні. На його шляху – багаті аристократи, божевільні бандити й озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. Чи зупинять вони Клима Кошового?

Детективний сюжет, як на мене, не надто складний, але, якщо чесно, читаю я ретродетективи про Клима Кошового не стільки заради кримінальної загадки, скільки заради декорацій, у яких вона розгортається, тому залишаюсь прихильницею серії, рекомендую роман до читання і чекатиму продовження.


Ірина Овсянникова, провідна бібліотекарка відділу читальних залів ДОУНБ

14.07.2022