Брати Капранови. Рута

Титульне фото: Брати Капранови. Рута

Брати Капранови. Рута [Текст]: роман/Капранови Брати.. – Київ: Нора-Друк, 2020. – 224 с. – (День Європи).


Щойно дочитала роман «Рута» Братів Капранових. Їхня нова книга, як завжди, стала  для мене приємним відкриттям. Хочу поділитися своїми враженнями про прочитане. Це – зворушливий роман-пам'ять. Книга, яка правдиво розповідає про український і литовський Майдани. Ідея роману, на мій погляд, це любов, яка допомагає вистояти у будь якій ситуації. Роман дає відповідь на питання: що може допомогти у скрутній ситуації? Тільки любов. Вона надає сили для боротьби та рятує від зневіри. А іноді навіть творить чудеса.

Автори майстерно володіють словом і виплітають цікаві сюжети. Події описуються і теперішні, й минулі. Герой роману Андрій Литвин, у далекому 1991-му киянин, служив у Вільнюсі та брав участь у штурмі Телецентру як радянський солдат. У 2014-му він знову став учасником революційних подій, але тепер уже як захисник української незалежності. І на відміну від товаришів він не лізе у сутички з силовиками – адже сам колись був у їхній ролі. Проте все змінюється у мить, коли пропадає зв’язок із дочкою Рутою, яка працює в бібліотеці Майдану. Український Дім захоплюють «беркутівці», й Андрій вирушає на пошуки дочки у всіх найгарячіших точках спекотної ночі з 18 на 19 лютого 2014 року.

Разом зі жменькою майданівців він захищає барикади, водночас розшукуючи дочку, коли раптом його дістає минуле – Вільнюс 91-го і литовська студентка Рута, в яку він, сержант Литвин колись був закоханий…

Рекомендую до читання цей роман усім, для кого цікава історія українських сучасних подій.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно технічного відділу ДОУНБ

07.07.2022