Ролінг, Джоан. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Титульне фото Ролінг, Джоан. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Ролінг, Джоан. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану [Текст] / Дж. К. Ролінг; пер. з англ. В. Морозов ; ред. І. Малкович. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2002. – 381 с.


«Темний Лорд лежить самотній і покинутий прихильниками. Його слуга дванадцять років скнів у в’язниці. Сьогодні близько півночі він визволиться, щоб возз’єднатися зі своїм Паном»


Магія не полишає нашого життя ніколи, вона є в усьому, навіть у звичайних речах, просто треба помітити її. Продовження циклу романів світового масштабу про Гаррі Поттера – хлопчика-чарівника, його друзів і школу магії та чарів Гоґвортс. Ця дивовижна історія написана Дж. К. Роулінг і є третьою книгою з циклу, що підкорив цілий світ!

Чергове літо Гаррі змушений провести у своїх родичів Дурслів, які ненавидять магію і чарівників, але він їх полишає, і на автобусі «Нічний лицар» вирушає до світу магії. Це дуже небезпечно, бо з в’язниці Азкабан втік найнебезпечнішиий в’язень і запеклий прихильник Лорда Волдеморта – Сіріус Блек. Зустрівшись із родиною свого друга Рона Візлі та подругою Герміоною, Гаррі дізнається, що Блек хоче його вбити і, що він був другом його батьків і зрадив їх. Для охорони Гаррі та самого Гоґвортса Міністерство Магії висилає азкабанських дементорів, поцілунок яких може висмоктати душу. Гаррі зустрічався із ними у Гоґвортс Експресі та на матчі з квіддічу і кожного разу це закінчувалося непритомністю хлопця. Чому вони так впливають на нього? Відповідь на це дає новий викладач із захисту від темних мистецтв Рімус Люпін.

Проте, чи зможуть дементори захистити учнів, адже, у школі є зрадник, який допомагає Блеку.

Як закінчиться третій рік навчання Гаррі, якого переслідують жахливі чутки і пророцтва? Хто насправді Сіріус Блек і чому він шукає Гаррі? Що приховує його минуле? І хто є одним з найвідданіших слуг Темного Лорда?

У цій книзі Гаррі Поттер і його друзі знову зустріться зі злими чарами і розкриють старі секрети.

Книга має однойменну екранізацію, однак фільму сповна не передати подій і барв, описаних у книзі.


Анастасія Дробина, бібліотекарка ІІ-ї категорії відділу читальних залів ДОУНБ
07.06.2018