Іванцова, Міла. Намальовані люди

Титульне фото: Іванцова, Міла. Намальовані люди
Іванцова, Міла. Намальовані люди [Текст]: роман / М. Іванцова. – Київ: Білка, 2021. – 447 с.

 Життя тривало. У Києві, в Україні, у світі.
У великому світі, де кожен хоче жити мирно й щасливо,
але не завжди це вдається.
Проте, історія вчить – борися за свою долю!
Борися за свою волю!

У романі письменниця описує період гарячої зими 2013–2014 років, відтворює незабутню атмосферу Революції Гідності очима небайдужих людей. Авторка яскраво змальовує події, учасницею яких була сама, але це – не роман-хроніка, а художній твір про людські долі, про кохання та доброту, взаємопідтримку та самопожертву, про Київ і Україну.
Роман дуже щемкий, емоційний, людяний і зворушливий. Авторка показує Майдан, який згуртував абсолютно різних людей зі своїми поглядами на життя, думками, звичками. Головними героями книги є переважно жінки – і активні учасниці подій, і байдужі, і навіть вороже налаштовані. Одна з героїнь – Лариса, зовсім далека від подій на Майдані, переживає власне горе – загибель коханого чоловіка. Поступово вона «включається», починає розмальовувати шоломи, позбавляється байдужості, намагається бути корисною, варить бульйони, які возить на майдан. Ще одна героїня – Соломія, не зважаючи на те, що в неї маленька дитина, разом із чоловіком допомагає неймовірним людям, які повстали проти беззаконня, проживає події Майдану разом з іншими.
Авторка показує і погляди на ці страшні події від тих, хто спостерігає за ними з-за кордону: співчуває і допомагає як Софія і Алекс із Литви, або ж зовсім не розуміє, що відбувається як Наталка з Америки.
У романі письменниця розкриває очі на власний народ, розповідає про його солідарність, самоорганізованість, взаємодопомогу, прагнення до справедливості.
Роман «на часі», він нагадує нам, що разом ми – сила, і потрібно продовжувати боротьбу за свою свободу, гідність і незалежність!

Оксана Ясько, завідувачка сектору рідкісних та цінних документів ДОУНБ
09.02.2023