Роздобудько, Ірен. ЛСД

Титульне фото Роздобудько, Ірен. ЛСД

Роздобудько І.В. ЛСД. Ліцей слухняних дружин: роман / Ірен Роздобудько. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 317 с.

 

«Ліцей слухняних дружин» – інтригуючий роман з детективним сюжетом. Починається книга щоденником однієї з учениць ліцею. Йдеться про елітний навчальний заклад для обраних дівчат, яких віддали туди в малому віці, і до свого повноліття вони не можуть покидати його стін. Вихованок готують до майбутнього життя в ролі хороших зручних покірливих дружин для багатих чоловіків, і це стає сенсом їхнього існування. Вони переконані: буття за межами ліцею не варте уваги. Життя тут змальовується в щоденнику цікавим, чудовим і багатообіцяючим. Дівчата старанно вчаться різним корисним умінням, які допоможуть їм «вполювати» прекрасного принца. Випускний бал – це своєрідний аукціон, де олігархи, політики та інші «сильні світу цього» можуть «купити» собі ідеальну дружину. Існує страх залишитися необраною, не увійти до вищого шару соціуму шляхом вдалого шлюбу.

І раптом в атмосферу щастя і радості, солодкої розманіженості, яка «начебто струменіла з оббитих оксамитом стін», вплітається, вносячи різкий дисонанс, детективна лінія. Вбито одну з випускниць.

Розвиток подій стає щодалі непередбачуванішим. Випадкова зустріч головної героїні з молодим талановитим саксофоністом вносить вирішальні зміни в життя дівчини.

Назва роману «Ліцей слухняних дружин» символічна. Її абревіатура є метафорою. ЛСД – назва наркотичного засобу. У романі – це «наркотик» залежних стосунків, які відбирають можливість мислити самостійно, розуміти свої власні бажання. Це залежність від чужих поглядів, своїх власних страхів і сумнівів. Але можна й потрібно скинути ману та позбавитися цієї залежності.

У романі є пригоди, несподіванки, дружба, любов, переживання – все те, що робить книгу цікавою, запрошує до міркування, розбурхує почуття. Приходить розуміння, що ти – особистість! Зі своїм власним життям, своїми мріями та почуттями, своїми друзями, можливістю здобувати свій досвід. На це надихає любов, мистецтво, стосунки, «все, що бентежить і вчить жити»!


Лариса Гусак, бібліотекарка ВЗОФ

19.11.2020