Хелприн, Марк. Зимняя сказка

Титульне фото Хелприн, Марк. Зимняя сказка
Хелприн, Марк. Зимняя сказка / М. Хелприн. – М.: Эксмо, 2014. – 688 с. – (Книга, покорившая мир).


Истина прекрасна еще и потому, 

что она не нуждается ни в чем,

в том числе и в нашей вере.


«Зимова казка» – наріжний камінь нью-йоркського магічного реалізму, історія кохання, здатного повернути час назад і воскресити мертвих. У творі перетинаються часи і народи, міфічне та реальне, багатство й бідність. Саме тут можна зазирнути у міфічне озеро Кохірайс, познайомитися з білим конем, який вміє літати, з красунею-донькою газетного магната, з ватажком вуличної банди, який мріє покласти в кишеню все золото зорі, та з інженером-будівельником, який зі століття до століття споруджує сходи на небо...

Роман показує засніжене місто, в якому герої поринають у неочікувані обставини, казкові чудеса, і, звичайно, велике кохання. Все починається з історії злодюжки Пітера Лейна, колишнього мешканця боліт, який закохується в дочку найвпливовішої людини в усьому Нью-Йорку – Беверлі. Тільки ж вона хвора, і смерть для неї – питання часу. Поки ж дівчина змушена у найлютіший мороз ночувати під відкритим небом і спостерігати за рухами космічних звірів.

У наступній сюжетній лінії ми бачимо молоду жінку родом із озера Кохірайс, якого немає на жодній карті. За її спиною маленький син, а в серці – відвага і віра в свої сили.

У книзі велика кількість персонажів, та чи є зв'язок між всіма ними – дізнається лише терплячий читач. Окремий герой твору – це Нью-Йорк, центр прогресу та цивілізації, звабливий і відштовхуючий одночасно. Місто, в якому царюють чудеса.

У романі тісно переплітаються магія і реальність, минуле та сучасне. Рекомендую всім, хто любить казку і красу зимових пейзажів.


Оксана Ясько, завідувачка сектору науково-дослідної роботи ДОУНБ
03.01.2019