Гук, Юлія. Німа

Титульне фото Гук, Юлія. Німа

Гук, Юлія. Німа: роман / Ю. Гук. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 240 с.

Як на мене – це експрес-курс для молодих дівчат із пошуку задоволення від самих себе та власного життя, який авторка називає психологічним дослідженням.

Чотири місяці та чотирнадцять днів триває експеримент, в якому бере участь двадцятитрирічна Тасіта.

Талановита художниця, справжня творча натура страждає розладами психіки, які заважають їй жити й творити. Невизначеність, втеча від самої себе і безпідставні депресії доводять дівчину до крайньої межі – байдужості.

Кожен описаний у романі день розкриває причини поведінки героїні. Однією з них є боротьба з прищепленою з дитинства ввічливістю та толерантністю, які згодом переросли в лицемірство та ненависть до людей.

Замовчування власних думок не дозволяє їй залишатись собою, викликає суцільний дискомфорт. Любов до свободи заважає Тасіті («мовчазній» у перекладі з латинської) адаптуватись у суспільстві. Справжнім випробуванням для піддослідної (так авторка називає героїню роману) стала робота в офісі з працевлаштування. Аж раптом у її житті з’являється хлопець із добрим радісним поглядом, з випромінюючими світло очима.

Мине ще трохи часу, перш ніж Тася (лагідна форма грецького імені Таїсія, що означає «родюча», «мудра») відчує себе полководцем на робочому місці, а мати розкаже їй яким буває справжнє кохання. А далі – стрибок на всі заставки та пошуки самої себе і врешті решт «Різкі мазки. Швидкі зміни фарби. – І життя… І воля… І душа…» і повернення себе світу.


***

Головною темою роману авторка обирає соціалізацію сучасної молоді. Тема досить актуальна та варта уваги багатьох небайдужих людей. Як для дебютного, твір написано вдало, його легко читати попри заявлений допис «Психологічне дослідження». А ще після прочитання книги отримуєш задоволення від хеппі енду, робиш висновки та береш на озброєння декілька психологічних прийомів поведінки.


Наталія Шавріна, завідувачка відділу абонемента ДОУНБ
16.11.2017