Гранже, Жан-Крістоф. Пурпурные реки

Титульне фото Гранже, Жан-Крістоф. Пурпурные реки

Гранже, Жан-Крістоф. Пурпурные реки [Текст]: роман / Жан-Кристоф Гранже; пер. с фр. И. Волевич. – М.: Иностранка, 2003. – 445 с.

Інтригуюче, загадкове, таємниче обличчя зла…


Книга для тих, хто цінує гостросюжетні трилери з карколомно закрученим сюжетом. Якщо ви любити читати книги, де непередбачувано переплітаються детектив, містика і трилер – то книги Жана-Крістофа Гранже саме для вас.

Письменник, сценарист, репортер і журналіст Жан-Крістоф Гранже славиться своїми романами, що не тільки лоскочуть нерви кривавими сценами, але і підіймають життєво важливі теми: тероризм, політичний екстремізм, руйнівна діяльність окультних груп, дія загальнолюдських і моральних законів. Більшість його романів має своїм підґрунтям реальні події, які надають ще моторошнішого впливу на сюжет.

Роман «Багряні ріки» саме з тих, що більше приваблює читача своєю ідеєю, ніж інтригуючим детективним наповненням, хоча і воно, як завжди, на висоті, проте психологія детективів, які провадять слідство, їхні мотиви та дії є не менш важливими ніж саме слідство. Два паралельних розслідування в двох різних маленьких французьких містечках, два, начебто, не пов’язаних між собою злочини. Моторошні вбивства та звичайний вандалізм. Що, на перший погляд може бути спільного між ними…

На сторінках роману перед читачем постає морально-етична проблема, галерея яскравих характерів і несподіваний фінал. Символічний плин часу та ключова ідея того, що справедливість і покарання можуть настигнути людину завжди, незважаючи на роки і відстань – основа книги. До того ж, у романі цікаво прописані тонкощі роботи бібліотеки університетського містечка.

А для тих, хто хоче візуалізувати цю книгу не лише в своїй уяві – можна переглянути фільм «Багряні ріки» з неперевершеними Жаном Рено та Венсаном Касселем.


Юлія Зюлева, учений секретар ДОУНБ

20.05.2020