Головкина, Ирина Владимировна. Побежденные

Титульне фото Головкина, Ирина Владимировна. Побежденные

Головкина, Ирина Владимировна. Побежденные: [Текст]: роман / И.В. Головкина (Римская-Корсакова). – М.: [б. и.] 1993. – 223 с.


Роман «Побежденные» Ірини Головкіної захоплює з перших сторінок, відразу переймаєшся життям героїв, разом із ними плачеш і смієшся, робиш висновки.

«Побежденные» – це трагічна історія двох аристократичних родин, які прагнули вижити і побудувати стосунки у новому ворожому середовищі в роки червоного терору та репресій. У ті часи, коли дворян, які залишилися живими, переслідують, засилають, розстрілюють ...

У центрі роману доля князя Олега Дашкова, білогвардійського офіцера, пораненого у Криму, засудженого на сім років таборів. Він намагається почати життя з чистого аркуша під чужим прізвищем. Шляхетна мужня розумна людина. Людина, що тільки через походження виявилася у цьому «новому світі» абсолютно зайвою, майже жебраком та ізгоєм.

Єдине світло у вікні для Олега його улюблена Ася (Ксенія), талановита піаністка, ніжна й трепетна дівчина, народжена для любові, що опинилася в цьому жорстокому світі.

Герої роману намагаються зберегти свою культуру, моральність, честь, любов, та й узагалі право на життя: "Мы хотим жить, учиться, быть счастливыми, но мы уже приговорены – вопрос о сроках только".

Дивуюсь і одночасно захоплююсь тим, звідки бралися сили у головних героїв у таких неймовірно складних умовах, як вони зберігали почуття власної гідності. Адже щасливими у ті часи, на думку автора, можуть бути тільки негідники і зрадники, з розвиненим інстинктом самозбереження.

Якщо вам подобаються складні книги про людей з трагічною долею, з неймовірними випробуваннями, книги про велику силу духу – читайте цей роман.


Ірина Овсяннікова, бібліотекарка відділу читальних залів ДОУНБ

31.05.2018