Ге-Полікен, Крістіан. Вага снігу

Титульне фото: Ге-Полікен, Крістіан. Вага снігу

Ге-Полікен, Крістіан. Вага снігу/Крістіан Ге-Полікен; пер. з фр. Ростислава Нємцева. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2021. – 224 с.


Гімн півночі й один із найсильніших романів цього сезону.
Крістіан Демьоль.
Le Devoir

Книга з назвою «Вага снігу», прочитана зимовими засніженими днями, мала певний символічний сенс. Молодий канадський письменник Крістіан Ґе-Полікен в своєму романі перемежає людські долі та засніжені землі, які стали в’язницею для людей з невеличкого села. Книга-монолог, книга-опис, книга-роздум, де кожна частина це – відлік не тільки часу, а й висоти снігового покрову, який з кожним днем стає все вищим. 

Історія боротьби за виживання ускладнена тим, що один із героїв потрапив в автомобільну аварію, допомоги чекати нема звідки, а припасів все менше і менше. В той же час природа начебто намагається випробувати людей в сніговій пастці, пробуджуючи потаємні страхи, розгубленість, злість або насильство. Але, все одно обов’язково прийде весна, сніг зійде і все розставить по своїх місцях.

Роман для тих, хто любить психологічну напругу при повільному розгортанні подій, обмежений простір дії, наслідки стихійного лиха і загальну постапокаліптичну атмосферу. Особлива структура побудови роману теж створює власний химерний вплив, бо глави – виміри снігу, а діалоги, думки і опис йдуть суцільно, сповільнюючи читання та створюючи враження повільного снігопаду.


Юлія Зюлева, вчений секретар ДОУНБ

16.03.2022