Фаулз, Джон. Колекціонер

Титульне фото Фаулз, Джон. Колекціонер

Фаулз, Джон. Колекціонер [Текст]: роман / Дж. Фаулз; пер. з англ. Г. Яновська. – 2-ге вид. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 302 с.


Джон Фаулз, один із найвідоміших письменників-постмодерністів, написав надзвичайну історію, що стривожила увесь світ. Історія маніяка і його жертви, розказана ними самими.

Головний герой книги Клегг – на перший погляд, звичайний хлопець, що має потяг до колекціонування та має в своєму арсеналі велику колекцію метеликів, яких він почав збирати ще в дитинстві. Та через низку психологічних проблем потяг до лускокрилих переростає в небезпечну пристрасть, адже наступний екземпляр його колекції – красива і недоступна сусідська дівчина Міранда, за якою він вже два роки спостерігає. Невідомо скільки ще часу тривало б це таємне спостереження, не звалися на Клегга несподівана удача – абсолютно випадково він виграє величезну суму грошей. Міранда довгі місяці отримує від головного героя платівки улюблених композицій, підручники та приладдя для малювання, дорогий одяг і парфумерію, коштовності та картини, але всім цим вона може «насолоджуватись» лише за важкими металевими дверима моторошного підвалу в будинку Калібана.

Розповідь від першої особи маніяка та його жертви воістину моторошна, вона перехоплює подих, проте відірватись від книги неможливо аж до останнього слова.


Альона Логвінова, завідувачка сектору рідкісних і цінних документів ДОУНБ

19.09.2019