Фінн Е. Дж. Жінка у вікні

Титульне фото Фінн Е. Дж. Жінка у вікні

Фінн Е. Дж. Жінка у вікні: роман / Е.Дж. Фінн; пер. з англ. В. Куч. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 315 с.


Хто знає, що відбувається в чужій сім'ї? Ніхто не знає.


Коли до мене в руки потрапив найгарячіший хіт Франкфуртського книжкового ярмарку, я була налаштована на напружений і хвилюючий вечір. Спочатку психологічний трилер «Жінка у вікні» видався мені занадто затягнутим і млявим. Однак, мабуть, це такий задум американського письменника Е.Дж. Фінна. Адже чим більше сторінок перегортаєш, тим більш заплутаним і захопливим стає сюжет. Авторові вдалося добре підтримувати атмосферу безнадійності та смутку, грамотно нарощувати напругу та відтягувати кульмінацію до самого фіналу.

Анна Фокс, яка зловживає червоним вином і таблетками, хворіє на агорафобію, майже рік не виходить за поріг дому і намагається пережити трагічні події свого життя. Втративши світ у всьому його розмаїтті, вона знаходить розраду в Інтернет-форумах і стеженні за сусідами. Якось дівчина стає свідком убивства, але їй, на жаль, ніхто не вірить, поліція ігнорує, знайомі не сприймають серйозно. Головне питання, яке ставить автор перед читачем: «Чи відбувся злочин, чи алкоголь з антидепресантами зіграли з героїнею злий жарт і перемістили її уяву у світ її улюблених трилерів». 

Історія зацікавила мене психологічними портретами дійових осіб, я перейнялась справжнім співчуттям до Анни, якій було важко визнати факт, що вона власноруч зруйнувала власну сім’ю, своє кохання і життя. Мені захотілося прийти до неї в її холодну та темну домівку, зіграти з нею в шахи й подивитися її улюблені чорно-білі фільми. А потім, взявши міцно її руку, вийти на двір і тихо, але впевнено сказати «Світ – чудове місце…».


Оксана Шевченко, заступниця директора з внутрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

13.02.2020