Фолкс, Себастьян. Пташиний спів

Титульне фото Фолкс, Себастьян. Пташиний спів

Фолкс, Себастьян. Пташиний спів [Текст]: роман / С.Фолкс; пер. з англ. Т. Івченко. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 589 с.

 

Книга, що розбиває серце, але дарує надію.


Гадаю, у кожного є теми художніх творів, які особливо зачіпляють за живе та змушують замислитися. Для мене така – «втрачене покоління». Так говорили про тих, хто прийшов живим з Першої світової війни, але не зміг повернутися до колишнього життя. Я хотіла знайти щось схоже на Ремарка та раптово відкрила для себе сучасного британського письменника Себастьяна Фолкса. Кавалер ордену Британської імперії, призер літературних премій Об'єднаного Королівства, університетський викладач написав психологічний і натуралістичний роман «Пташиний спів».

У книзі підняті дві безпрограшні теми: війни та кохання. Події роману розгортаються в двох часових інтервалах: під час Першої світової війни, та в 70-х роках XX століття. Автор розповідає про три покоління однієї родини. Все буде непросто, людей спіткає багато труднощів, багато болісних стосунків і ситуацій вибору, в яких читач разом із героями стоятиме на роздоріжжі, не в силах однозначно схилитися на той чи інший бік. На перший погляд, тривіальна історія пристрасного кохання між головними героями перетворюється на героїчну військову драму з вражаючими батальними сценами.

Мені цікаво було спостерігати за головним героєм, як він з наївного палкого юнака перетворюється на серйозного чоловіка. На його долю випадає велика кількість випробувань, безліч разів йому вдається дивом уникнути смерті. Нещасливе кохання не зламало його, а зробило розважливим і безпристрасним, завдяки чому йому вдається вижити у війні, не втративши при цьому людської гідності.

Раджу звернути увагу на цю книгу тим, хто хоче дізнатися, як далеко людина може зайти душею й тілом у вбивствах і коханні.


Оксана Шевченко, заступниця директора з внітрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

13.05.2020