Дюкре, Диан. Забытые

Титульне фото Дюкре, Диан. Забытые

Дюкре, Диан. Забытые [Текст]: роман / Д. Дюкре; пер. с фр. М. Абрамова. – Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2018. – 240 с.


Роман французької письменниці Діан Дюкре «Забуті» – історія незламних жіночих сердець, які можуть відродити світ із попелу.

Головних героїнь знайомить війна на Зимовому Велодромі в Парижі 1939 року. Карооку німкеню Єву з золотистим волоссям і блакитнооку брунетку-єврейку Лізі разом із тисячами інших жінок, які не одружилися чи не народили дитя від француза, відправили до концтабору Гюрс.

Бараки, щури, нечистоти – все це, здавалося б, має зламати дух та назавжди відірвати від реальності тих, хто ще позавчора на ніч надягав шовкову сорочку. Тепер вони "небажані" в таборі смерті.

У холодних і темних стінах табору життєрадісна Єва пропонує подругам створити кабаре та давати концерти в бараках. Тепер із вікон і дверей більше не тхне смертю, всюди лунає музика, співають дівочі серця, життя відроджується.

Як виявилось, «небажані» були не єдиними мешканцями Гюрсу. В стінах концтабору зароджується таємне кохання, що не дає іншим полоненим впасти у відчай, а з появою немовляти – сили на новий день. Та, на жаль, їхній маленький світ, що так важко будувався, не міг більше існувати. Після підписання миру між Францією та Німеччиною частину полонених мали вивезти до Аушвіцу, де їх чекала загибель. Лізі опиняється в цьому списку. Вона лишає Єві найцінніше, що в неї є, а сама вирушає прийняти долю свого народу.


Альона Логвінова, завідувачка сектору рідкісних і цінних документів ДОУНБ

03.10.2019