Довгопол, Наталія. Шпигунки з притулку «Артеміда»

Титульне фото Довгопол, Наталія. Шпигунки з притулку «Артеміда»

Довгопол, Наталія. Шпигунки з притулку «Артеміда»: пригодн. роман / Н. Довгопол. – Харків: Vivat, 2019. – 304 с.


Напевно, у шпигунів у дитинстві грали всі. Не важливо, дівчина ви чи хлопець. Це було дуже весело – приміряти на себе різні ролі та темпераменти. Так от, для тих, хто й у дорослому житті полюбляє шпигунські теми, ідеальною стане книга Наталії Довгопол «Шпигунки з притулку «Артеміда».

Початок ХХ століття. Десь на мальовничих просторах Австро-Угорщини розташований притулок «Артеміда». Не просто притулок – таємна школа, де під пильним оком суворого гера Фрідріха готують професійних шпигунок. Кожна «артеміда» по закінченню навчання повинна виконати місію, яку підготував для неї вельмишановний гер Фрідріх. Цим вона підсумує всі роки навчання, відточить навички та доведе свою готовність до виконання шпигунської роботи.

Захоплива та динамічна історія пригод зовсім різних дівчат. Четверо харизматичних шпигунок – четверо вихованок таємного притулку «Артеміда» – одна від однієї гарніша і талановитіша. Японка Амелі, гречанка Мірто, американка Глорія й українка з дивним іменем Поль. Ясна річ, це все псевдоніми, адже у шпигунській справі багато таємниць.

На них чекають неймовірно складні випробування. Складні саме через те, що під час виконання кожна з дівчат зустрінеться зі своїми власними «демонами», і успіх залежатиме лише від здатності кожної боротись з ними.

Події розгортаються в чотирьох точках Земної кулі в роки перед Першою світовою війною. 1913 рік. Смірна в Греції, маленьке містечко біля столиці Японії Токіо, консервативний американський Бостон, і, нарешті, – Київ напередодні Всеімперської спортивної олімпіади. Наталія Довгопол поєднала вигадані події з реальними, описуючи справжні київські ландшафти, а також міський побут у різних його проявах – фривольні кафешантани, старовинні вулиці, щойно заселений Труханів острів, початки емансипації.

На мій погляд, ця історія буде цікава широкому колу читачів. Вона захоплює та не відпускає до фінальної крапки. Атмосфера різних країн і міст відтворена так детально, що з головою поринаєш в ті часи, мандруєш і відкриваєш зовсім інший світ.


Марина Шилкіна, завідувачка краєзнавчого відділу ДОУНБ

22.04.2020