Дю Морье, Дафна. Прощай молодость

Дю Морье, Дафна. Прощай молодость

Дю Морье Д. Прощай молодость [Текст] : роман / Дафна Дю Морье; пер. с англ. Е. Фрадкиной. - СПб.: Амфора, 2009. – 415 с.


Ну что ж, не будем плакать и роптать,

ведь прошлое к нам больше не вернется.

Хамберт Уолф


Хочете поринути в світ солодких спогадів вашої молодості, згадати свою першу любов і гіркоту розчарувань, той час, коли все ще було попереду – тоді ця книга для вас. З нею можна не розлучатися ні вдома, ні в дорозі. Вона маленька і м'яка, як кишеньковий собачка.

Сюжет книги динамічний, це книга подорожей, у якій ми за короткий час переїжджаємо з однієї країни в іншу. Це надає книзі загадковості, захоплює читача. Це – зворушлива, пронизана щирим співчуттям розповідь про період дорослішання. Головний герой, юнак, розчарувавшись у житті, вирішив звести рахунки з життям, але саме в цей момент він відчув на своєму плечі чиюсь руку... На сторінках книги він ділиться своїми враженнями про чоловічу дружбу, про перше кохання, про віру і ненависть, про радощі та розчарування, про злети й падіння, про пошуки і набуття себе. Разом із ним ми пливемо на теплоході, піднімаємося високо в гори, гуляємо Парижем, відвідуємо кав’ярні та зустрічаємо Різдво. Герой розуміє, як важливо цінувати кожну мить, насолоджуватися простими радощами разом зі своїм другом і коханою дівчиною.

Це – вишукане чтиво, що полонить своєю піднесеною ідеєю і ювелірною майстерністю. Книжка пронизана психологічними роздумами та психологічним аналізом того, що відбувається в житті героя. Сім'я, турбота, любов… Це все, що потрібно людині для щастя.

Приємної ностальгії!


Тетяна Міщенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ, 26.05.2016