Чемерис, В.Л. Амазонка. Київ-Соловки

Титульне фото Чемерис, В.Л. Амазонка. Київ-Соловки

Чемерис, В.Л. Амазонка. Київ-Соловки [Текст] / Валентин Чемерис; худож.- оформлювач Л.П. Вировець. – Харків: ЛА «Час читати», 2016. – 507 с.

 

Книжка Чемериса присвячена поетам ХХ століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.

Мені дуже цікаво було дізнатися, що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Я побачила в героїні жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог – стає хороброю та незламною. Такою і зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому 1942 року, де її, патріотку, членкиню ОУН, розстріляли німецькі фашисти. Вона загинула, як і належить гинути амазонці – на передній лінії боротьби. Німці розстріляли її за те, що понад усе любила Україну і мріяла про її незалежність. Олена сама собі обрала і напророчила таку смерть.


І в павутині перехресних барв

Я палко мрію до самого рання,

Щоб Бог зіслав мені найбільший дар:

Гарячу смерть, не зимне умирання…

  

Вона була дуже чутлива, була горда і нізащо не призналась б, що в її житті щось складається не так, як вона хоче. Про себе вона казала: «Я дуже щаслива».

Повість закликає «Любіть Україну!»

Цю повість буде цікаво прочитати і молоді, і більш обізнаному поколінню.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ
06.07.2017