Капоте, Трумен. Завтрак у Тиффани

Титульне фото Капоте, Трумен. Завтрак у Тиффани

Капоте, Трумен. Завтрак у Тиффани [Текст] / Т. Капоте. – СПб. : Азбука-классика, 2005. – 640 с.


"Сніданок у Тіффані" – повість, яка залишає подвійне враження після прочитаного. Книга легка, добра, справжня. За жанром її можна охарактеризувати як соціальну комедію.

Дія відбувається в Нью-Йорку. Холлі Голайтлі – неймовірна дівчина, її спосіб життя і думок не завжди об'єктивний. Вона живе за велінням серця... Сьогодні їй хочеться одного, завтра вона захоплена вже іншими почуттями. Життя дівчини – це розкіш. Незважаючи на досить юний вік (19 років), вона вміло чарує кожного. Ніхто не знає її минулого, її думок і переживань. На перший погляд, міс Голайтлі весела, добродушна, легковажна, але що ховається під цими масками? Вона глибоко нещасна і спритно ховається за своїм темними окулярами. "Не хочу нічого набувати, поки не буду впевнена, що знайшла своє місце. Я ще не знаю, де воно. Але на що воно схоже, знаю", – саме так розмірковує Холлі про своє життя...

Я раджу прочитати книгу дівчатам, які перебувають у пошуках себе. Фільм теж варто подивитися, але тільки після прочитання книги. Як то кажуть: "Люди, які читають книги, завжди керуватимуть тими людьми, які дивляться телевізор."


Наталя Ярута, головна бібліотекарка патентно-технічного відділу ДОУНБ
17.01.2019