Бюсси, Мишель. Самолет без нее

Титульне фото Бюсси, Мишель. Самолет без нее

Бюсси, Мишель. Самолет без нее [Текст]: роман / М. Бюсси; пер. с фр. Е.В. Головиной. – М.: Вече, 2014. – 384с.


Стрекозке Малу, 

родившейся одновременно с этой книгой


За версією газети "Фігаро", Мішель Бюссі входить до десятки найпопулярніших детективних письменників сучасної Франції. Його роман "Літак без неї" перекладений тринадцятьма мовами. Готується екранізація.

Книга читається запоєм. Я прочитала її за два дні, читаючи і вночі, не могла відірватись! Незрівнянна історія. Загострення пристрастей постійно зростає. Написано дуже добре і цікаво. Характери персонажів і розв'язка «божевільні».
Я відразу ж із задоволенням разом із детективом Кредюль Гран-Дюк включилася в запропоновану Бюссі гру – відгадати загадку, хто ж єдина дівчинка, яка вижила в авіакатастрофі над Мон-Террібль? Багата спадкоємиця, що волею долі потрапила до бідного району, чи дурненька дівчина, яка згрішила з рідним братом, а чи..?

Мені сподобалось все – динаміка, деталі, оригінальний сюжет з несподіваними поворотами і хепі-енд. Все почалося з катастрофи. Аеробус 5403 "Стамбул-Париж" врізався в гору Мон-Террібль. Ніхто так і не зрозумів, що саме стало причиною аварії. З усіх, хто був на борту, живою залишилася лише одна пасажирка – тримісячна дитина. Ім'я та прізвище дівчинки залишилися невідомими. Дві сім'ї починають боротьбу за право назвати її своєю. За нею пішла загадка. Потім з'явився сищик, який витратив вісімнадцять років життя, щоб дізнатися ім'я дівчинки. Розгадці він присвятив багато тисяч годин, тисячі тисяч – всього себе, без залишку. Стоячи на порозі таємниці, він напружено шукав ключа, не підозрюючи, що чекає його там, за дверима...

Гострий майстерно написаний психологічний детектив Мішеля Бюссі не залишить байдужими як любителів захоплюючих трилерів, так і найдосвідченіших цінителів жанру, які вміють розгадувати загадки разом із героєм.


Тетяна Мищенко завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ
18.10.2018