Бюссі, Мішель. Чорні водяні лілії

Титульне фото: Ріделл, Андерс. Книжкові злодії

Бюссі, Мішель. Чорні водяні лілії [Текст]: роман/М. Бюссі; пер. з фр. В. Барська. – Харків: Віват, 2019. – 397 с. – (Художня література). 


Франція завжди асоціюється з романтикою, коханням, красивими пейзажами та мальовничими місцями. І тому на цьому контрасті дуже цікавими є детективні історії, написані французькими авторами. Якщо ви – поціновувач детективного жанру, вам обов'язково варто звернути увагу на французького письменника Мішеля Бюссі, лауреата багатьох літературних премій. 

Події в романі «Чорні водяні лілії» розгортаються в мальовничому містечку Живерні у Франції. Це місце, де жив і творив знаменитий художник-імпресіоніст Клод Моне, і Живерні уособлює його творчість. Саме тут художник написав цілу серію картин, присвячених водяним ліліям. Сюжет історії закручується в цьому, зазвичай, тихому і спокійному місці. У саду художника скоюється жорстоке вбивство місцевого жителя, пристрасного поціновувача мистецтва і жінок. До справи береться молодий детектив, та чи так просто буде розплутати клубок таємниць, щоб вивести вбивцю на чисту воду? 

Розповідь ведеться від кількох осіб. В основі сюжету життя трьох жінок різного віку: стара пані, чарівна вчителька років 30–35 і зовсім молода дівчинка-художниця. Долі жінок такі різні, але у кожної пов'язані з убивством. «Чорні водяні лілії» – це роман, де перед читачами розігрується життєва драма. Трьох жінок різного віку об'єднує одне, наявність у кожної з них таємниці. У романі є місце коханню та пристрасті, ревнощам і помсті. Фінал все розставить по своїх місцях і, може, викличе бажання перечитати все заново.

Книга читається легко та цікаво. Читати рекомендовано любителям детективів і загадок.


Галина Кучугурна, завідувачка відділу наукового опрацювання документів і організації каталогів ДОУНБ

26.05.2022