Білик, Іван Іванович. Меч Арея

Титульне фото Білик, Іван Іванович. Меч Арея

Білик, Іван Іванович. Меч Арея [Текст]: роман, написаний літа Божого 1970 і видрукуваний у Києві літа Божого 2003 / І.І. Білик. – К.: Веселка, 2003. – 430 с.


Іван Іванович Білик народився в 1930 році у місті Градизьку на Полтавщині. Автор десяти романів, серед яких декілька сенсаційних історичних бестселерів. Так, історичний роман «Меч Арея» відразу після друку заборонила влада за "неправильне трактування історії". Твір вилучали з бібліотек, а нерозпродані примірники – з книгарень (встигли знищити 5 тисяч примірників із 65-тисячного накладу, решта продавалася підпільно).

Письменника змусили звільнитися з роботи в редакції газети "Літературна Україна". Три з половиною роки він був безробітним і лише в 1976 році вдалося влаштуватися в редакцію часопису "Всесвіт" на вільну вакансію – "секретар-друкарка", де мав змогу займатися літературною справою. Письменника надовго позбавили права друкуватись, цькували в пресі. Але його книжка в СРСР поширювалася "з рук у руки", була перевидана за кордоном – у Канаді, Америці, Великій Британії і витримала 15 перевидань.

У романі автор висловив гіпотезу, що гуни – це слов'яни і безпосередні пращури українців, а їхній вождь Аттіла – київський князь Гатило. «Меч Арея» був настільки популярним, що деякі читачі навіть забували, що це художня література, а не історична. Стрімкий сюжет, захоплюючі пригоди героїв, цікаве життя київського князя Богдана Гатила утримує цікавість і приваблює нових читачів. Роман тримає в напрузі до останньої сторінки та читається одним подихом.


Тетяна Сподинець, головна бібліотекарка відділу комплектування ДОУНБ
13.12.2018