Батурин С.В. Кава по-польськи

Титульне фото Лермонтов, Михаил Юрьевич. Демон

Батурин С.В. Кава по-польськи: роман / С. В. Батурин; худож. А. Гнатюк. – К.: Дуліби, 2014. – 263 с. – (Склянка крові з льодом).


Не йти в ногу з часом – означає стояти на ескалаторі історії,

який опускається в минуле.


Детективи змушують думати та концентрувати увагу на деталях, розширюють наш кругозір і вчать краще розбиратися в людях. Сергій Батурин – справжній майстер затишного кримінального роману та м'якої іронії. Книга «Кава по-польськи» складається з двох невеликих за обсягом романів, «Монолог самотнього мужчини» та «Коло втаємничених», об’єднаних одним героєм, який працює столичним досвідченим журналістом у газеті у відділі культури, пише гострі статті та розслідує заплутані детективні справи. Серед кола його знайомих – хакери, байкери, археологи, високопосадовці спецслужб, які допомагають йому розшукати стародавню реліквію та розгадати таємницю, яка призвела до кількох трагічних смертей.

Головний герой Олексій Дем’яненко – романтичний чоловік середнього віку, який захоплюється красивими жінками, надає перевагу натуральній каві по-польськи та філософським роздумам. Він зі справжньою закоханістю в Київ проводить читача вулицями та парками чудового міста, цікаво розповідає про щирих і гостинних киян, яскраво описує світ київської журналістики.

Це книга зі щасливим фіналом про оптимістичний погляд на життя, про ліричне кохання, про справжню дружбу, про іронічне ставлення до світу і до себе.


Оксана Шевченко, заступниця директора з внутрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

30.01.2020