Альєндє, Ісабель. Японський коханець

Титульне фото Альєндє, Ісабель. Японський коханець

Альєндє, Ісабель. Японський коханець [Текст]: Роман / І. Альєндє. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 248 с.


Ісабель Альєнде  видатна чилійська письменниця-романістка, журналістка, сценаристка, актриса, племінниця Сальвадора Альєнде. Ісабель Альєнде займається журналістикою, пише театральні п'єси і викладає літературу в декількох університетах. Одна з найвідоміших латиноамериканських письменниць. Лауреатка Національної премії Чилі з літератури (2010).


Книгжку Ісабель Альєнде «Японський коханець» я прочитала одним подихом. Абсолютно сучасний роман про людські душі, справжню дружбу, вміння вийти людиною з тяжких обставин життя, про війну, життя й смерть, кривду та розпусту.

Мова роману легка. Інтрига зберігається до кінця. Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом – не мали б ніколи зустрітися. Однак доля (чи воля письменниці) звела їх якось в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі подій у різних куточках світу сьогодні й у минулому.

У центрі сюжету роману любовний п'ятикутник, про який переповідає літня жінка. Це історія неймовірного кохання, після прочитання якої постає низка питань. Чи має під собою довіру справжнє кохання? Чи повинен кожен, хто кохає, жертвувати чимось заради своєї другої половинки? Чи було справжнім коханням почуття Альми й Ітімея, котре вони пронесли через все життя? Мене взяв сумнів. Я вважаю, що по-справжньому кохає Сет Беласко, внук головної героїні.

«Японський коханець» Ісабель Альєнде не відпускає до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує і приголомшує, магія слів зі сторінок книжки просякає в реальне життя.


Тетяна Міщенко, завідуювачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

14.03.2019