Барікко, Алессандро. Море-океан

Титульне фото Барікко, Алессандро. Море-океан

Барікко, Алессандро. Море-океан [Текст]: роман / А. Барікко. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 317 с.  

Море в кожному рядку…


Моє знайомство із творчістю Алессандро Барікко почалося з надзвичайно витонченого роману «Море-океан». Книга перекладена тридцятьма двома мовами та стала бестселером у сучасній європейській літературі. Її називають по різному: трилер, повість, притча, роман. Мені здалося, що це – філософська казка про людські стосунки та переживання.

У центрі оповіді готель «Альмаєр» біля моря. І саме море стає основою роману, що притягує до себе колоритних персонажів: художника, що прагне передати душу моря в своїх полотнах; дівчину, для якої море має стати вірними ліками від страху жити; вченого та автора «Енциклопедії меж», котрий шукає кінець моря; доктора зі страшною таємницею, що порушив клятву Гіппократа і Закон Божий в боротьбі за життя; людину, яка знає багато дивовижних історій; витончену леді, котру змусила ховатися в цьому місці зрада чоловікові.

Вони знайшли один одного на березі моря, але ця зустріч не була випадкова, вона була доленосна. Бездонне і неосяжне море допомагає кожному героєві знайти відповіді на життєво-важливі питання та гармонію з самим собою. Сміливо експериментуючи, письменник не стільки пише книгу, скільки малює її та мовби грає на дивовижному інструменті. Тож я рекомендую цей непередбачуваний роман романтикам, любителям метафоричного стилю та проникливої філософської літератури.


Оксана Шевченко, заступниця директора з внутрішньо-бібліотечної роботи ДОУНБ

07.05.2020