Маринина, Александра Борисовна. Стилист

Титульне фото Маринина, Александра Борисовна. Стилист

Маринина, Александра Борисовна. Стилист [Текст] / А. Маринина. – М.: ВЕЧЕ, 1997. – 432 с.


Человек с грустными глазами  это человек, который в детстве никогда не плакал, когда его ругали или били.


Я полюбляю жіночі детективи за те, що вони легкі та м’які, в них немає такої жорстокості та насильства, як у більшості детективних творів. А Олександру Марініну вважаю кращою російською письменницею цього жанру. З її творами знайома дуже давно, і цикл про слідчу Настю Каменську, на мою думку, є перлиною її творчості.

Роман "Стиліст" інтригує з самого початку і тримає в напрузі до фіналу. Це захоплююча детективна історія з соціально-психологічним підтекстом, зокрема авторка розглядає тему нетрадиційної сексуальної орієнтації. Настя Каменська, розслідуючи серію вбивств юнаків, потрапляє до котеджного містечка, де мешкає Володимир Соловйов – її перше кохання. Зараз він відомий професійний перекладач японської літератури, і в той же час – прикутий до крісла інвалід. Настя починає часто відвідувати його, використовуючи в своїх цілях… Можна засуджувати героїню за це, але Каменська, в першу чергу, професіоналка, і для неї робота завжди була і буде на першому місці. Хоча я вважаю, що це неправильно та не етично. В той же час авторка показує особисті переживання Каменської, розкриває її, як жінку, з непростою особистою драмою.

Як і в багатьох творах Марініної, героїня, розслідуючи одну справу, виходить на інший злочин. Долі людей, переплітаючись найхимернішим чином, створюють яскраве і реалістичне життєве полотно, де є і кохання, і смерть, і зрада, і злочини, і людяність, і шляхетство, де людські помилки призводять до жахливих наслідків. Дуже цікава і неоднозначна розв'язка. Не дуже щаслива, але закономірна, змушує задуматися про те, як гріхи минулого наздоганяють в сьогоденні. За все треба платити, за кожен свій вчинок.

Не ошибается только тот, кто вообще ничего не делает.

А кто ничего не делает, у того ничего и не получается.


Оксана Ясько, завідувачка сектору науково-дослідної роботи ДОУНБ

27.06.2019