Акунин, Борис. Азазель

Титульне фото Акунин, Борис. Азазель

Акунин, Борис. Азазель [Текст]: роман / Б. Акунин. – М.: Захаров, 2005. – 224 с.

 

Пам’яті ХІХ сторіччя, коли література була великою, віра в прогрес безмежною, а злочини скоювалися і розкивалися з витонченістю і смаком.


«Пригоди Ераста Фандоріна» – це серія детективів, у яких історичні події та факти тонко переплітаються з фантазією, автором якої став письменник, вчений-японіст Борис Акунін (справжнє ім’я Григорій Чхартішвілі).

Серія історичних детективів розповідає про пригоди Ераста Петровича Фандоріна, що уособлює ідеал аристократа ХІХ століття, якого манять пригоди і таємниці. Саме тому молодий хлопець починає свою кар’єру в поліцейському управлінні, але обставини життя зіграють із ним злий жарт, незважаючи на те, що фортуна завжди на його боці.

Автор втілив свій задум про написання детективних історій у різних стилях: поліцейський, шпіонський, герметичний, театральний, авантюрний, технократичний тощо.

Серія включає в себе 16 книг, до яких належать як окремі томи, так і збірки оповідань, повістей і експериментальна п’єса, кожна з яких – унікальна не лише за своєю ідеєю, а й стилем мови та оформленням, що відрізняє і по своєму поєднує ці книги.

Кожна книга – це вир емоцій і переживань, погоні та перестрілки, кохання та ненависть, дружби та ворожнеча. В них показане справжнє життя того часу: джентльмени в костюмах і дами в неймовірних сукнях, царська сім’я та ставлення усіх верств населення до неї, життя простих людей, іноземців, переживання людей у воєнні часи та часи революцій. Дуже широко розкрита тема Західних і Східних країн,  особливо Америки та Японії.

Деякі з Акунінськіх історій були екранізовані та поставлені в театрі.

 

Анна Швець, бібліотекарка відділу читальних залів ДОУНБ

09.08.2018