Ахдие, Рене. Ярость и рассвет

Титульне фото Ахдие, Рене.  Ярость и рассвет

Ахдие, Рене. Ярость и рассвет: роман / Рене Ахдие ; пер. с англ. И. Рябчук. – Харьков : Книжний клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга», 2016. – 304 с.


Східна казка. Читачеві надається можливість зануритися в світ, де жінки підкорюють своєю красою, а чоловіки – своєю войовничою силою.

Цікавий сюжет – таємниця, яку хочеться швидше розкрити...

Головна героїня Шарзад, яка стала дружиною халіфа, хоче помститися за вбиту подругу. Вона гарна, розумна і «остра на язычок». Халіф, незважаючи на свою стриманість, переймається ніжними почуттями до Шазі. Шарзад розповідає Халіду цікаві історії, й це чимось нагадує казку «1000 і одна ніч».

Вона прийшла з ненавистю в серці, але поступово це почуття починає слабшати, викликаючи абсолютно протилежне, з яким вона відчайдушно бореться, тому що вважає себе зрадницею подруги. Але чи вистачить у неї сил протистояти любові?

Письменник домагається ефекту присутності завдяки яскравим описами подій, одягу, прикрас, їжі. Так, очі служниці Деспіни кольору «игристого Эгейского моря». Тарік –друг дитинства Шарзад, «широкоплечий, с кожей цвета пустыни и глазами серебряно-пепельного оттенка», у старого Рези, що втратив дочку і дружину –«улыбка души, часто посещаемой призраками».

Одяг і прикраси настільки чудові та розкішні, що так і хочеться приміряти їх на себе, а опис їжі переносить у чудовий світ східних прянощів і солодощів.

Діалоги легко читаються, в них відчувається інтрига. Автор дає можливість зрозуміти почуття героїв.

Цей роман припаде до душі тим, кому подобаються східні мотиви.


Олена Сучкова, провідна бібліотекарка відділу абонемента ДОУНБ
11.01.2018