Роджер Желязни

Титульне фото: Роджер Желязни

Роджер Желязни – американський письменник-фантаст, бібліографія якого налічує двадцять романів і кілька збірників оповідань. Його «Хроніки Амбера» шість разів ставали володарем престижної премії «Х'юго», тричі отримували нагороду «Неб’юла» та раз були відзначені французькою «Аполло». Видатний фантаст у «Пунктирі».


«Виправдання знайдеться для будь-якого жахливого вчинку. Однак, маючи перед собою якусь жахливу ситуацію, простими виправданнями і поясненнями її не виправиш».

«Дійсність – ось за чим нас судять наші ближні».

«Іноді мені здається, що я підійшов зовсім близько, що існує якась сила чи розуміння, до якого я от-от торкнуся. От-от. Але наступної миті все зникає… Цілковита нісенітниця. Звичайнісінький самообман. Іноді мені навіть здається, ніби я володію якимось особливими здібностями. Минає декілька днів, і я розумію, що знову сприймав бажане за дійсне».

«Існує нескінченна кількість способів брехати собі, спотворюючи дійсність».

«Люди насправді змінюються. Час не просто підкреслює те, що вже є в людині, те, що людина робить, бачить, думає, відчуває, а іноді викликає в ній якісні зміни».

«Нема гірших ворогів, як колишні друзі».

«Нікому не подобається визнавати власну дурість і справедливість висловлювань ближнього».

«Правдиві історії рідко виправдовують сподівання. Зазвичай це брудні жарти, і коли знаєш підґрунтя, все зводиться до самих підлих мотивів. Здогадки і ілюзії зазвичай куди цікавіші».

«Цвинтарі заповнені людьми, котрі вважали, що замінити їх неможливо».


Желязни, Роджер. Володар Світла [Текст]: роман / Р. Желязни; пер. з англ. Д. Дьоміна. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 320 с.

Желязни, Роджер. Ніч у самотньому жовтні [Текст]: роман / Р. Желязни; пер. з англ. Д. Дьомін. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2018. – 156 с.

30.06.2021