Володимир Винниченко

Титульне фото Володимир ВинниченкоВолодимир Винниченко. Автор 14 романів, понад 100 оповідань, 23 драматичних творів, безлічі публіцистичних статей, дуже цікавого, щедрого на особливі нюанси особистого та творчого життя «Щоденника», обдарований живописець. Людина, яку неможливо розглядати в окремій діяльності письменника або політика. Людина, яка жила саме так, як проповідувала.

Ким залишився він для історії України? Політичним та державним діячем, який стояв у витоків нашої незалежної державності? Талановитим прозаїком, драматургом та художником? Людиною, яка через все життя пронесла прагнення до суверенної незалежності нашої держави та біль від розлуки з Україною? Так, саме таким він був для багатьох, але й досі його вважають до кінця не розкритим. Володимир Винниченко в «Пунктирі».

«В його літературних та мальовничих творах – буйство почуттів, самовираження людини в ім'я торжества суверенного «Я» (Олена Гнідан).

«Вірою вбивається всякий страх».

«Всяка державна будова тільки тоді може бути непохитною, коли в її основу покладено не примус, а добру волю її складових частин».

«Любити одночасно можна тільки одного. Вростати можна тільки в одну душу, і одна душа тільки може прийнять всю істоту до кінця».

«Мовчання іноді говорить більше, ніж слово».

«Невже щастя є тільки вічний, недосяжний міраж?».

«Незнищенність людини і її людяності –це є основа основ всього філософсько-етичного світогляду Винниченка» (Олена Гнідан).

«Нехай вкажуть мені, хоч одну мою роботу, в якій би я сказав: «Ні, боротися неможливо, згасимо наші ліхтарі і поринемо в байдужу темряву».

«Серед млявої малосилої або безталанної генерації сучасних українських письменників, раптом виринуло щось дуже, рішуче, чисте, як срібло…І відкіля ти взявся у нас такий?» (Іван Франко).

Титульне фото Володимир Винниченко«Політика — то злість, ненависть, нелюбов».

«Святість — найслабша перепона… Святість легше всього рветься».

«Стійте всіма силами за Україну!».

«Такі як Винниченко продовжують жити у своїх творах, вони залишають великий духовний спадок,що впливає на життя сучасного і прийдешніх поколінь» (Євген Онацький).«Те, чого ти боїшся… станеться не від твоєї віри, а від твого страху».

«Терор — самовбивство для тої самої ідеї, яка його вживає».

«Хто в себе не вірить, тому ніхто другий не повірить».

«Хто хоче бути великим артистом, той не повинен бруднити себе».

«Це чесний художник, він не бреше ні собі, ні іншим. Правдиво пише та малює все, що бачить і відчуває» (Ніна Крутікова).

«Чого хочеш, те мусиш вважати найбільшим за все».

«Чудний наш народ - і сильний, і сумний... Мав героїв - і ніхто їх не знав... Усе життя любив волю - і все життя жив рабом... Утворив багатства пісні - і сам її не знає...».


Главацький, Максим Володимирович. Володимир Винниченко [Текст] / М. В. Главацький . - К. : КМ-БУКС, 2017. - 143 с. : іл. - (Творці державного престижу)
Винниченко й українська соціал-демократія [Текст] / упорядник В. Лозицький. - К. : Парламентське видавництво, 2008. - 280 с.

Володимир Винниченко-художник [Текст] / Упоряд. С.А. , Т.А. Маслянчук; Упоряд. С.А. , Т.А. Маслянчук. - К. : Мистецтво, 2007. - 224 с.

Кульчицький, Станіслав Владиславович. Володимир Винниченко [Текст] / С.Кульчицький. - К. : Видавничий Дім Альтернативи, 2005. - 374 с. - (Особистість і доба).
Процюк, Степан Васильович. Маски опадають повільно: роман про Володимира Винниченка [Текст] / С. Процюк. - К. : Академія, 2011. - 304 с. - (Автографи часу).

03.04.2020