Леонардо да Вінчі. Одна з найяскравіших і загадкових особистостей

Титульне фото Леонардо да Вінчі. Одна з  найяскравіших і загадкових особистостейЛеонардо ді сер П'єро да Вінчі - людина мистецтва XV-го сторіччя. Він відомий, в першу чергу, як художник, але сам майстер вважав себе вченим та інженером. Та не дарма кажуть, що талановита людина талановита в усьому. Адже він був і мислителем, визнаючи єдиним критерієм істини досвід, скульптором, винахідником, чиї розробки дали потужній поштовх для подальшого розвитку людства, живописцем, філософом й письменником, займався музикою та кулінарією. Тож, його внесок до світової культури є винятково важливим навіть на тлі тієї кількості геніїв, яку породило Відродження. Отже, Леонардо да Вінчі сьогодні у «Пунктирі».


«Бог продає нам усе ціною праці».

«Будь-які перешкоди долають наполегливістю».

«Від наших батьків ми отримали найбільший і безцінний дар - життя. Вони вигодували і виростили нас, не шкодуючи ні сил, ні любові. І тепер, коли вони старі і хворі, наш борг - вилікувати і виходити їх!».

«Воістину, завжди там, де бракує розумних доводів, їх замінює крик».

«Всяк, хто бажає мати вірних друзів, повинен бути добрим і терпимим, проявляючи увагу до чужих потреб. Пошана і повага добуваються не силою, а великодушністю і готовністю поділитися з нужденним останнім шматком».

«Де дух не водить рукою художника, там нема мистецтва».

«Жалюгідний той учень, що не перевершив свого вчителя».

«Живопис — це поезія, яку можливо бачити, але не чути, а поезія — це живопис, який можливо чути, але не бачити».

«Здобудь в юності те, що з роками відшкодує тобі збиток, заподіяний старістю. І зрозумівши, що старість живиться мудрістю, дій в юності так, щоб старість не зголодніла».

«Існує три різновиди людей: ті, що бачать; ті, що бачать, коли їм показують; та ті, що нічого не бачать».

«Критикуючи, критикуй думку, а не його автора».

«Осел готовий зносити всі тяготи та прикрощі. А впертим його величає всяк, кому самому бракує витримки і терпіння».


Титульне фото Леонардо да Вінчі. Одна з  найяскравіших і загадкових особистостейЛеонардо да Вінчі. Одна з найяскравіших і загадкових особистостей, серед тих, хто мешкав на землі. Його роботи та винаходами випередили час на багато століть. Він був людиною, яка пристрасно шукала істину, але залишив після себе безліч загадок. Отже, ми продовжуємо розкривати генія крізь його цитати.


«Очі й вуха, охочі до чужих таємниць, завжди знайдуться».

«Природа настільки про все подбала, що всюди знаходиш чого навчитись».

«Противник, що вказує Вам на Ваші помилки, набагато корисніший, ніж друг, що їх приховує».

«Ті, які віддаються практиці без знання, схожі на моряка, що відправляється в дорогу без керма і компаса ... практика завжди повинна бути заснована на хорошому знанні теорії».

«Тільки з користю прожите життя довге».

«У природі все мудро продумано і влаштовано, кожен повинен робити своє діло, і в цій мудрості- найвища справедливість життя».

«Хто не цінує життя, той його не заслуговує».

«Шкоду приносиш ти, якщо хвалиш, але ще більше шкоди, якщо картаєш те, в чому мало тямиш».

«Я люблю тих, хто може посміхнутися в біді».

«Як добре прожитий день дає спокійний сон, так з користю прожите життя дає спокійну смерть».

«Як теплий одяг захищає від холоднечі, так витримка захищає від образи. Множ терпіння і спокій духу, і образа, як би гірка не була, тебе не торкнеться».


Волынский, Аким Львович. Жизнь Леонардо да Винчи [Текст] / А. Л. Волынский. - М. : Алгоритм, 1997. - 525 с. - (Гений в искусстве).

Дживелегов, Алексей Карпович. Леонардо да Винчи [Текст] / А. К. Дживелегов. - М. : Искусство, 1998. - 159 с.

Волынский, Аким Львович. Жизнь Леонардо да Винчи [Текст] / А. Л. Волынский. - М. : Алгоритм, 1997. - 525 с. - (Гений в искусстве).

Дживелегов, Алексей Карпович. Леонардо да Винчи [Текст] / А. К. Дживелегов. - М. : Искусство, 1998. - 159 с.

 

05.07.2019