Ксенія Циганчук: «Люблю плутати читача»

Титульне фото: Ксенія Циганчук: «Люблю плутати читача»

Вона починала писати зі шкільних років просто для свого задоволення. З дитинства полюбляла читати детективи, а згодом написала власний, який не поступається наростаючим саспенсом новітнім зарубіжним творам цього жанру.

Любить вона, за власним твердженням, «плутати читача».

За найкращий гостросюжетний роман отримала лауреатство на конкурсі «Коронація слова», нагороджена спеціальною премією Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль».

Захоплюється наша героїня й дослідженнями старослов'янських казок і міфології, вивченням іноземних мов, викладала на курсах англійську. Життя сприймає як рух, можливий за гарної фізичної форми у тому числі, тому займається фітнесом і подорожує країнами, де веде Фейсбук Travel blog «Світ за очі із Ксеною Циганчук».

Її цікавлять пам’ятки культури різних країн, маловідомі місця. Окрема історія – транспорт інших країн і його відмінності від нашого. Звичайно, і лайфхаки під час подорожей.

Її блог – це окрема пригодницька історія, сповнена різноманітними барвами, емоціями, котрі надихають і знайомлять з культурою інших країн.

Ксенія Циганчук героїня сьогоднішнього «Пунктиру». 


«Відмінність між книгами різних країн є завжди. Усе через різні реалії тої чи іншої країни».

«Є проблема, про яку хочеться розповісти, з якою хочеться поділитися, це якось змушує писати».

«Заслуг у літературі, на жаль, поки не так багато. Але я збираюся це виправляти».

«Ось так завжди. Шукаєш щось із широко розплющеними очима, та однаково не помічаєш. Надто далеко ми дивимось».

«Мені з дитинства подобалися детективи й жахливчики. Дуже любила читати книги Агати Крісті. Тож, коли вирішила сісти за роман, відразу чомусь подумалося, що це має бути саме детектив».

«Ми ж бо не знаємо себе, не можемо відати, на що здатні. Не можемо знати, коли наша психіка зіграє з нами злий жарт».

«…ми постійно перебуваємо у небезпеці. Де б ми не були, з нами постійно крокує НАШ ВОРОГ — МИ».

«Психологи стверджують, що читання такої літератури допомагає впоратися зі стресом. Крім того, люди люблять розгадувати загадки і люблять таємниці».

«Розробка історії – це для мене цікава авантюра (люблю плутати читача)».

«У всіх моїх книгах, які засновані на реальних подіях, все одно додано авторської інтерпретації. Це робиться для того, аби зробити сюжет більш динамічним».

«Цікаво, але людина завжди відводить погляд перед сильнішим, визнаючи тим свою слабкість і покірність перед тим, у чиї очі дивилася».

«Щоб легше запам'ятовувати імена другорядних персонажів, інколи я даю їм імена своїх знайомих чи навіть друзів».


Циганчук, Ксенія. Коли приходить темрява: роман/К. Циганчук; авт. передм. А. Кокотюха. – Харків: Кн. клуб сімейного дозвілля, 2016. – 256 с. – (Коронація слова). 

Циганчук, Ксенія Анатоліївна. Кубик Рубіка/К. А. Циганчук; худож. М. І. Дубровський. – Харків: Фоліо, 2020. – 249, [2] с.: іл. – (Поліцейський детектив).


20.09.2022