Нікола Тесла

Титульне фото Нікола ТеслаНікола Тесла найвеличніший винахідник і вчений ХХ століття. Він випередив свій час і не отримав заслуженого визнання за життя, втім, і понині його праці не оцінені по достоїнству. Можливо через те, що вченого вважають пророком. Тесла не пророкував, він говорив про майбутнє так, немов жив у ньому сам. Його відкриття назавжди змінили світ і стали основними віхами другого етапу промислової революції і дивовижними фактами його біографії. Пізнаємо творця у «Пунктирі».


«Великі таємниці нашого буття ще тільки належить розгадати, навіть смерть може виявитися не кінцем.»

«Дія навіть самого крихітної істоти призводить до змін у всьому всесвіті.»

«З тих пір пройшло 80 років і я як і раніше задаю собі це ж питання (прим. - Що ж таке електрика?), але не в змозі відповісти на нього.»

«Мені не потрібні моделі, малюнки, експерименти. Коли у мене народжуються ідеї, я в уяві починаю будувати прилад, міняю конструкцію, вдосконалюю її, і включаю. І мені абсолютно байдуже проводяться випробування приладу у мене в думках або в майстерні - результати будуть однаковими. За 20 років у мене не було жодного винятку.»

Титульне фото Нікола Тесла«Мені потрібно завершити будівництво моєї станції. Це буде крок, який просуне людство вперед на ціле століття.»

«Наш світ занурений у величезний океан енергії, ми летимо в нескінченному просторі з незбагненною швидкістю. Все навколо обертається, рухається - все енергія. Перед нами грандіозне завдання - знайти способи видобутку цієї енергії. Тоді, витягуючи її з цього невичерпного джерела, людство буде просуватися вперед гігантськими кроками.»

«Скільки людей називали мене фантазером, як насміхався над моїми ідеями наш короткозорий світ, що помиляється. Нас розсудить час.»

«Я не працюю більше для сьогодення, я працюю для майбутнього.»

«Я абсолютно вимотаний, але не можу припинити роботу. Мої експерименти так важливі, такі прекрасні, такі дивні, що я насилу можу відірватися від них, щоб поїсти. А коли намагаюся заснути, то весь час думаю про них. Вважаю, що буду продовжувати поки не впаду замертво.»

«Я бився над цією проблемою кілька років. Це було питання життя і смерті. Я знав, що помру, якщо не вирішу його. Мій мозок був напружений до межі, і в якийсь момент сталося немислиме - я чув цокання годинника в трьох кімнатах від мене, приземлення мухи на стіл глухим стуком віддавалася в моїх вухах, в темряві я мав чутливістю кажана і міг визначити місцезнаходження предметів завдяки особливому поколювання в лобі. Сонячні промені так тиснули на мій мозок, що я ледь не втрачав свідомість. Проноситься далеко екіпаж стрясав моє тіло і раптом я побачив спалах, схожу на маленьке сонце. В одну мить істина відкрилася мені. Це був стан абсолютного щастя. Думки йшли нескінченним потоком, і я ледве встигав фіксувати їх.»

«Я міг би розколоти земну кулю, але ніколи не зроблю цього. Моєю головною метою було вказати на нові явища і поширити ідеї, які і стануть відправними точками для нових досліджень.»

«Як тільки проект буде закінчений, ділова людина зможе диктувати інструкції з Нью-Йорка і вони будуть негайно з'являтися в його офісі в Лондоні або в іншому місці. Він зможе зі свого робочого місця поговорити з будь-яким телефонним абонентом на земній кулі. Недорогий інструмент, що не більше, ніж годинник, дозволить його власникові слухати де завгодно: в морі або на землі музику або пісні, мови політичного лідера, видатного вченого або проповіді священика, що знаходиться на величезній відстані. Точно так можуть бути передані будь-яка картина, знак, малюнок або текст. (Прим. - за 84 роки до появи перших персональних кишенькових комп'ютерів, за 27 років до першого міжнародного дзвінка і за 12 років до появи можливості прямого з'єднання з абонентом).»

«Якщо ви хочете пізнати секрети всесвіту - мисліть одиницями вимірювання енергії, частоти і вібрації.»


Сейфер, Марк. Никола Тесла. Повелитель Вселенной [Текст] / М. Сейфер ; Пер. с англ. Е. Моисеевой. - М. : Яуза. - [Б. м.] : Эксмо, 2007. - 608 с. : фото. - (Раскрытые тайны).

Фейгин, Олег Орестович. Никола Тесла: наследие великого изобретателя [Текст] / О. Фейгин. - М. : Альпина нон-фикшн, 2012. - 324 с. : ил. - (Тайны атомного века).

Опанасенко, Ольга. Нікола Тесла [Текст] / О. Опанасенко ; авт. передм. І. Пінтосевич. - К. : Агенція ІРІО, 2017. - 95, [17] с. : кольор. іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).


05.11.2019