Freddie Mercurу. Щастя та сум геніальності…

Титульне фото: Freddie Mercurу. Щастя та сум геніальності…58-ме місце в опитуванні «100 найбільших британців», організованому компанією Бі-бі-сі (2002), за версією журналу Blender – друге місце серед вокалістів (перше серед чоловіків) у 2005-му, 18-е місце в списку «100 найкращих вокалістів всіх часів за версією журналу Rolling Stone» у 2008-му… Фанат Японії та володар колекції зразків японського мистецтва… 
При народженні він отримав ім'я Фарух, що в перекладі – «прекрасний» та «щасливий». Він виправдав, залишивши свій голос та одвічну загадку яскравої самотньої комети, що лишає свій слід у серцях. Назавжди.
На сцені він поставав харизматичним і ексцентричним артистом, в реальному житті залишався сором'язливим хлопцем, що уникав спілкування з журналістами. Наш герой полюбляв котів, а його улюбленим кольором був жовтий. Ми насправді доволі мало знаємо про того, кого обожнювали мільйони. 
Так. Він не збирався змінювати світ, але знав про те, що йому судилося підкорити сцену та публіку. Один з найвизначніших рок-співаків  й  володар одного з найбільших голосів за всю музичну історію.
Фредді Мерк’юрі в «Пунктирі».

«В любові неможливо володіти собою, і я ненавиджу це почуття. Я пролив ріки сліз. Я можу бути жорстким зовні, але у мене дуже ніжне серце. На сцені я демонструю свою мужність, жорсткий вигляд, але у мене є і сентиментальна сторона; я здатний танути, як масло».

«В мене весь час запитують, про що мої тексти. А я відповідаю, як відповів би будь-який пристойний поет, якби ви наважилися просити його проаналізувати власні роботи – вони саме про те, про що вам здається».

«Ви можете мати в житті все і при цьому залишатися найсамотнішою людиною. І це найгіркіший вид самотності. Успіх приніс мені всесвітнє поклоніння та мільйони фунтів стерлінгів. Але це не дало мені володіти тим, чого всі ми потребуємо: любовні тривалі відносини».

«Виключно правильні люди стомлюють мене до смерті. Мені подобається оточувати себе дивними та цікавими людьми, тому що вони дають відчуття повноти життя. Так, мені подобаються фріки».

«Глядачі люблять мене. Ось чому їм важко повірити, що хто-небудь такий як Фредді Мерк'юрі може бути самотнім».

«Дехто згоден на друге місце, але не я. Для мене це поразка. Якщо ви відчули, що значить бути першим, то другого номера вам вже не достатньо!».

Титульне фото: Freddie Mercurу. Щастя та сум геніальності…«Любов – це те, чого найважче досягти…».

«Люди, які знайомляться зі мною, думають, що я зараз їх приб'ю. А насправді я дуже сором'язливий».

«Моя душа, як медаль, має дві сторони: одну світлу, іншу темну».

«Моя любов небезпечна. А хто хоче безпечної любові? Уявіть, якби я написав пісню: «Моя любов безпечна». Вона б ніколи не продалася».

«По суті, мій вид самотності пережити найважче. Самотність зовсім не означає, що ти замкнений один у своїй кімнаті. Ти можеш бути в людному місці і відчувати себе як і раніше найбільш самотньою людиною, тому що нікому по-справжньому не належиш».

«Справжній талант завжди проб'є собі дорогу».

«Сучасний живопис – як жінки: ним ніколи не насолодишся, якщо спробуєш його зрозуміти».

«У мене немає жодного бажання жити до семидесяти років: це, напевно, дуже нудне заняття».

«У молодості, коли у мене взагалі не було грошей, я відкладав потроху, скажімо, тижнів на два, а потім за один день все спускав – з великим задоволенням».

«Чим більше у мене проблем, тим кращі мої пісні».

«Щастя не купиш. Але гроші можуть допомогти його віднайти».

«Я впевнений, що кохання понад усе, але кохання може знищити тебе. Потрібно бути дуже сильним. Любов може зруйнувати все, що ти збудував, якщо ти їй дозволиш».

«Я думаю, що кращий спосіб роботи з іншими людьми, це коли ти повністю занурюєшся в неї і просто робиш свою справу. Якщо при цьому вона запалює тебе, значить все вийшло – в іншому ж випадку відмовся від неї!».

«Я завжди знав, що я зірка. А тепер і весь світ зі мною згоден».

«Я заробив багато грошей і міг би жити розкішно до самої смерті, але мені потрібно щось робити. У мене багато енергії, і їй потрібен вихід. Я не можу безцільно провести день в ліжку».

Титульне фото: Freddie Mercurу. Щастя та сум геніальності…«Я зовсім не збираюся змінити світ. Найважливіша для мене річ — це щастя: бути щасливим і отримувати задоволення від життя. Мені подобається відчувати, що я був чесний перед собою, і я хочу всього лише отримати стільки радості від життя, скільки я зможу, за роки, які в мене є».

«Я люблю добиватися всього сам, а те, що мені зробили або подарували, — це лише втішний приз від поразки».

«Я не вірю в астрологію. Я вірю у свою харизму!».

«Я не вмію любити вполовину. Я не вірю в напівзаходи і компроміси. Я просто терпіти не можу компромісів — ні в чому. Я віддаю все, що маю; такий вже в мене характер».

«Я не хочу потрапити в рай після своєї смерті — пекло набагато краще. Тільки подумайте про тих надзвичайно цікавих людей, яких ви зможете там зустріти і вам також захочеться туди потрапити».

«Я не хочу стати якою-небудь там зіркою, я стану легендою».

«Я ненавиджу розповідати про себе. Коли спілкуюся з людьми, вважаю за краще говорити або про них самих, або про інші цікаві речі».

«Я ніколи не любив порсатись в собі. Ні в житті, ні в музиці. Іноді краще на все плюнути. Просто вийти на сцену і робити рок!».

«Я різний. Я насправді такий. Ось що значить бути щирим. Я, звичайно, міг би сидіти тут і говорити про те, яка я чудова людина, але насправді я, як би складаюся з безліч різних компонентів, я можу бути і сволотою».

«Як це нудно - просто існувати, мати тільки одну сторону характеру, яка знаходить відображення у всьому, що ти робиш. Я - людина протилежностей і змінююся кожен день, як хамелеон, і кожен мій новий день відрізняється від попереднього, а я з нетерпінням чекаю цього. Я не хочу бути одним і тим же».

«Якщо мені судилося померти завтра, я не буду шкодувати. Я дійсно зробив все, що міг».    


Виноградова, Т. Р. Характер как судьба. Великие несломленные/Т. Виноградова.- Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352 с.
Удодова, Л. Рыбка по имени Меркьюри/Лида Удодова. – (Зона риска) // Здоровье. – 2008. – № 8. – С. 68–69
Фристоун, П. Фредди Меркьюри: воспоминания близкого друга / Питер Фристоун; Пер. с англ. Т. Давыдовой. – Екатеринбург: У-Фактория, 2005. – 352 с. 

09.12.2022