Ірен Карпа. «Реальна жінка мисткиня»

Титульне фото: Ірен Карпа. «Реальна жінка мисткиня»Ірен Карпа почала шлях до літературного визнання  у 2001 році, коли колишній продюсер гурту «Фактично Самі» Олег Гнатів (який згодом став продюсером «Перкалаби») показав тексти Карпи своєму знайомому Юрію Іздрику- головному редактору літературного журналу «Четвер».  У підсумку, в «Четверзі» була опублікована спочатку розповідь «Білявчік», а потім «Сни Ієріхона». Тоді ж Карпа почала друкуватися в молодіжному журналі «Молоко», де до 2009 року під псевдонімом «Соя Лось» вела авторску рубрику. Лауреатка премії Best Ukrainian Awards у номінації «Наймодніша письменниця»,перша секретарка з питань культури посольства України у Франції сьогодні у «Пунктирі».

«Краса не здатна до кохання. Краса порожня всередині. Краса суть ілюзії».

«Кожна з моїх читачок справді класна: важко в це повірити, але якихось зануд чи міщанських тіточок я серед них не бачила».

«Ми творчі люди, всі охочі себе погнобити та помірятися з кимось успіхом, але я вважаю, слід мірятися тільки із собою. І навіть не тим, наскільки більше ти грошей заробила, а наскільки краще ти почуваєшся».

«Наш негативний досвід і те, як ми його пропрацювали, — це те, що робить нас особистостями. Інакше це були б історії Будди Гаутами, який ніколи не виходив за двері палацу й не бачив життя».

«Не існує ідеальних позитивних людей, у яких все класно, — тобто, може, вони і є, але я ненавиджу таких».

«Ти розумієш: я не той митець, який живе в космосі й натхненно пише весь день. Я реальна жінка-мисткиня, якій треба закінчувати книгу, а паралельно робити купу справ».

«Хороша книжка – це як маленький, але рятівний пліт на бурхливій воді. Завдяки їй читач може хоча би на момент читання, а в ідеалі й після нього, почуватися не самотнім».

«Що менше маєш бажань, то більше ти щасливіший. Всі нещастя приходять через те, що існують бажання».

«Я часто цитую Шерон Стоун, яка каже: «Ми з вами стали тими хлопцями, за яких хотіли вийти заміж». Це 100 відсотків про українок, які роблять блискучі кар’єри, прекрасно виглядають, мають хобі, не дають себе скривдити, а ввечері ще й готують смачну вечерю та дбають про всіх».

«Я часто кажу тим, хто займається творчістю чи літературою: не спішіть кидати роботу, яка вам не подобається, тому що вона може підкинути вам цікавих персонажів».


Незнайома [Текст]: антологія української "жіночої" прози та есеїстики другої пол. ХХ- поч. ХХІ ст. / Авторський проект В. Габора; Авторський проект В. Габора. - Львів: Літературна агенція "Піраміда", 2005. - 600 с. - ISBN 966-8522-42-7.

Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років [Текст]. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2010. - 320 с. - ISBN 978-966-14-0808-0.

Курва [Текст]: [роман] / Х. Лукащук; авт. передм. І. Карпа, худож. Х. Лукащук. - Х.: Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 237 с. - ISBN 978-966-14-4699-0.

Фріда Кало. Безжальна врода [Текст] / Ж. де Кортанз; пер. з фр. І. Рябчій; авт. послесл. І. Карпа. - К.: Нора-Друк, 2016. - 189 с. - (Біографії). - ISBN 978-966-8659-81-2(серія). - ISBN 978-966-8659-80-5.


25.10.2022