Генріх Гейне

Титульне фото Генріх ГейнеНаш герой - поет романтики і її підкорювач водночас. Він зробив мову повсякдення придатною для поетичних творів, підніс жанр фейлетонів і подорожніх розповідей до рівня мистецтва, надав німецькій мові стилістичну легкість та елегантність. Останній поет «романтичної епохи» Генріх Гейне у «Пунктирі».


«Добро краще, ніж краса».

«Дурень той, хто намагається прикрити власну нікчемність заслугами своїх предків».

«Єдина краса, яку я знаю, - це здоров'я».

«Жартувати й позичати гроші потрібно раптово».

«Жінки творять історію, хоча історія запам'ятовує лише імена чоловіків».

«Любов! Це найбільш висока та переможна з усіх пристрастей. Її всечарівна сила полягає у безмежній великодушності, у майже надчутливій безкорисливості».

«Людина, що не працює, ніколи не може насолодитися повним щастям, на обличчі нероби ви завжди знайдете відбиток незадоволення та апатії».

«Мудрі люди обмірковують свої думки, дурні - озвучують їх».

«Не бути підвладним жодному закону - означає бути позбавленим найважливішого захисту, бо закони повинні нас захищати не тільки від інших, але й від самих себе».

«У всі часи негідники намагалися маскувати свої мерзенні вчинки інтересами релігії, моралі та патріотизму».

«Це була лише прелюдія, там, де спалюють книги, згодом спалюють і людей».


Гейне, Генріх. Собрание сочинений в 6-ти томах [Текст] / Г. Гейне.- М.: Художественная литература. - Т. 6 : Проза 40-50-х годов. Письма. - 1983.- 463 с. 

Дейч, Александр Иосифович. Поэтический мир Генриха Гейне [Текст] / А.И. Дейч. - М. : Художественная литература, 1963. - 447 с.

11.09.2020