Пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою в бібліотеках

Пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою


Українська бібліотечна асоціація на підставі Меморандуму співпрацює з Національною комісією зі стандартів державної мови. Вони запросили бібліотеки країни долучитися до розвитку української мови та відкрити на своїх базах Пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Інформація про цю ініціативу була озвучена під час вебінару на початку липня. Перший такий пункт на Дніпропетровщині  був відкритий на майданчику обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія в тренінговому центрі.

16 липня 2021 року іспити почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, зокрема, державні службовці та керівники закладів освіти всіх форм власності. Три автоматизованих робочих місця були надані першим відвідувачам Пункту, що в приміщенні бібліотеки на Ю. Савченка, 10. Чергові бібліотекарі стали справжніми інструкторами, помічниками та зв’язною ланкою між тими, хто складав іспит і хто   розробляв електронну іспитову систему. Перший день був складним для всіх, але він відбувся. Розробники системи отримали пропозиції щодо її покращення, вони миттєво реагували й вносили поправки. Впевнені, що з часом вдасться виправити  всі недоліки системи, а консультантам і складачам іспитів буде працювати більш комфортно, адже   бути першими завжди нелегко. Сподіваємося, що найближчим часом до ініціативи долучаться й інші бібліотеки області. 

 Щоб відкрити такий Пункт, бібліотека повинна мати відповідні приміщення та обладнані комп’ютеризовані іспитові робочі місця з доступом до інтернету, а також бібліотекаря або бібліотекарів, готових бути інструкторами під час іспиту. Детальніше про конкретні кроки можна дізнатися з інформації на сайті УБА https://ula.org.ua/ .

 Бібліотечна спільнота пропонує всім бібліотекам  долучитися до створення мережі Пунктів складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою, це буде сприяти формуванню інтелектуальних  осередків у наших громадах та розвитку української мови.