Любко Дереш
Любко (Любомир Мирославович) Дереш (03.07.1984), український письменник, публіцист, лектор, викладач літературної майстерності, представник постмодерної літератури. Яскравий представник новітнього покоління українського красного письменства, твори якого представляють собою суміш містики, фентезі та неформальної молодіжної субкультури.

Народився у м. Пустомити на Львівщині, закінчив економічний факультет Львівського національного університеті ім. І. Франка.

Дебютна робота письменника – книга «Культ» – написана у 1999 р., але опублікована в 2001 р., на його повноліття. Цей твір у 2005 р. був представлений міжнародній громадськості на виставці в Лейпцигу, мав успіх, як «найкраща з книг для сучасної молоді, якій подобається фентезі», перекладений сімома мовами.

Л. Дереш плідний автор, йому належить титул лідера сучасного літературного покоління, його шанує багато українців як молодіжного кумира №1. Серед національних бестселерів автора романи: «Поклоніння ящірці», «Архе», «Трохи пітьми» і «Голова Якова». Романи «Намір!» і «Трохи пітьми» потрапили до п’ятірки кращих книжок на конкурсі «Книжка року» Бі-Бі-Сі у 2006 і 2007 рр., роман «Трохи пітьми» отримав на цьому ж конкурсі третє місце. У 2008 р. вийшла збірка есеїстики Любка Дереша спільно з короткою прозою Юрія Андруховича та Сергія Жадана «Трициліндровий двигун любові», яка отримала 2-ге місце на конкурсі «Найкраща українська книжка» журналу «Кореспондент».

Автор бачить головною метою своїх творів посилення усвідомленості молоді: усвідомленості себе, навколишнього світу і буття в цілому. Персонажами творів Л. Дереша є молоді люди, тинейджери, які переживають період становлення себе, проявляють свій характер у різних ситуаціях, намагаються зрозуміти світ, шукають істину.

У деяких його книгах є матеріал, який не рекомендується до прочитання вразливим людям – сюжети окремих оповідань включають вживання наркотичних засобів, входження в галюцинаційні та психоделічні стани, оповідають про різні психологічні тілесні практики, трапляється тема жорстокого насильства, можна знайти дуже цікаву інформацію про симбіоз сучасної психології, окультизму та містики. Дереш уміє інтригувати, провокувати, ставити запитання, на які не завжди можна знайти однозначні відповіді. За допомогою впізнаваних авторських прийомів і особливої манери викладення письменник створює нову реальність, де вигадане тонко переплітається з дійсним. У своїх романах він плекає власну філософію та міфологію, за якими читачі впізнають почерк автора.

За роман «Голова Якова» Л. Дереш має антинагороду «Золота булька-2012», яку вручає видання «Літакцент». Романи Дереша входили до довгого та короткого списків конкурсу «Книжка року BBC». Есеї, статті й оповідання письменника друкувалися в часописах «Ї», «Kafka», «Radar», «Пектораль», «Harper’s Bazaar», «Forbes» та інших. У 2008 р. роман «Поклоніння ящірці» було поставлено на сцені Веймарського національного театру в Німеччині.

З 2007 р. Л. Дереш є членом Всесвітньої Ліги «Розум поза наркотиком» і пропагує здоровий спосіб життя. У мережі Фейсбук він має власну сторінку: https://www.facebook.com/lyubko.deresh/?locale=uk_UA
Список літератури [21,54 Kb] (cкачувань: 2)