Електронна доставка документів (ЕДД)


Служба електронної доставки документів (ЕДД) організовано у відділі МБА (міжбібліотечного абонементу) Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. Служба пропонує доставку електронних копій джерел, що знаходяться в її фондах, які не є об’єктом авторського права, ті, що перейшли у суспільне надбання:

- повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер
звичайної прес-інформації;
- твори народної творчості (фольклор);
- видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні
документи політичного, законодавчого, адміністративного
характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні
стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
- державні символи України, символи і знаки органів державної влади, Збройних Сил України та інших військових формувань, символи та знаки підприємств, установ і організацій;
- розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності.

За допомогою служби доставки ви можете замовити електронні копії частини документів для використання в особистих, навчальних чи дослідницьких цілях:


- статті з газет і журналів;
- окремі сторінки з книг;
- описи винаходів, стандарти.

• Доставка документів

Доставка документів здійснюється в електронній формі в будь-який населений пункт.

• Пошук джерел

Якщо Ви не знаєте, які саме джерела Вам необхідні, можете використовувати традиційні або електронні каталоги ДОУНБ або інших бібліотек, реферативні журнали, списки літератури в книгах, статтях , дисертаціях або замовити їх пошук в нашій бібліотеці.

• Строки доставки документів

Строк виконання запитів від 3 до 5 днів. Якщо необхідний документ на момент замовлення виданий іншому читачеві, строк виготовлення копій може бути збільшений до 15 днів.

• Форми оплати

Оплата здійснюється у вигляді авансового платежу на рахунок ДОУНБ (переказ поштовий або банківський) або готівкою. Бланк договора

• Вартість послуг

Служба ЕДД працює на платній основі.
Вартість сканування документів (1сторінка формат А4):
- чорно-білий текст без корекції – 2 грн.,
- чорно-білий текст з частковою корекцією – 2,50 коп.,
- чорно-білий текст з повною корекцією – 4 грн.,

• Формат електронних копій

Сканування документів здійснюється із роздільною здатністю 300 dpі. За бажанням замовника роздільна здатність може бути встановлена в межах 75-600 dpі, про що слід зазначити в замовленні.
Формати копіювання графічних зображень - jpg, gіf, tіff, pdf, роздільною здатністю до 300 dpі.
Сканування тексту без розпізнавання (tіff 300 dpі).
Сканування тексту з автоматичним розпізнаванням і конвертацією в Mіcrosoft Word (dos, rtf).

• Порядок виконання замовлення

1. Електронне копіювання документів і доставка копій комп’ ютерними мережами виконується на замовлення колективних та індивідуальних користувачів.

2. Служба ЕДД приймає замовлення на документи із фондів ДОУНБ:
- безпосередньо від користувача;
- в електронному вигляді на адресу period@lіbr.dp.ua та за телефоном - 731-92-87

3. Замовлення на потрібний документ надсилається до служби ЕДД із зазначеними основними бібліографічними відомостями про документ і визначенням форми оплати (готівковий або безготівковий розрахунок).

4. Одержавши замовлення та перевіривши у фонді наявність необхідного документа, служба ЕДД направляє замовнику повідомлення про можливість виконання замовлення та його вартість. Замовник має підтвердити своє замовлення чи анулювати його.

5. Доставка замовлення здійснюється після надходження коштів на рахунок бібліотеки.

6. Електронні копії документів пересилаються електронною поштою, якщо розмір не перевищує 2 МБ, на вказану замовником електронну адресу, поштовим переводом (по бажанню замовника), або безпосередньо у відділі МБА.

7. Одержані з бібліотеки електронні копії видань дозволяється використувати лише з науковою, учбовою або освітянською метою. Забороняється тиражувати одержані копії, відтворювати їх у будь-якій іншій формі, крім одноразового друкування електронного файла, передавати копії іншим особам чи організаціям.

8. Замовник несе відповідальність за використання електронної копії відповідно до Закону про авторське право і суміжні права.
Замовники , які передбачають неодноразове звернення до ЕДД, можуть укласти угоду на обслуговування.


Замовити доставку документа