Дніпропетровська обласна громадська організація 
«Дніпровське генеалогічне товариство»


«Дніпровське генеалогічне товариство» – це культурно-просвітницьке та науково-дослідницьке об’єднання громадян, які досліджують власні родоводи та родоводи видатних осіб Придніпров’я.

2008 року група постійних членів краєзнавчого клубу «Ріднокрай», який з кінця 1990 року працює при краєзнавчому відділі ДОУНБ, ініціювала і через деякий час заснувала громадську організацію «Дніпровське генеалогічне товариство» (ДГТ). До нього входять люди різного віку, професій, уподобань, але усіх їх об’єднує інтерес до свого коріння, історії роду. Спершу очолили роботу ДГТ історики: директорка Дніпропетровського міського юридичного ліцею Тетяна Недосєкіна (голова ради товариства), доцент ДВНЗ «НГУ» Ігор Кочергін (заступник ради товариства) та завідувачка краєзнавчого відділу ДОУНБ Ірина Голуб (член Ради товариства).

Протоколом загальних зборів ДГТ від 28 грудня 2017 року було обрано новий склад Ради Дніпропетровської обласної громадської організації «Дніпровське генеалогічне товариство».

Рішенням загальних зборів обрано Раду у наступному складі:

Іродову Олену Григорівну (голова), Кочергіна Ігоря Олександровича та Глушак Катерину Борисівну.

Згідно  вимогам законодавства України в 2017 році було змінено Статут  ДГТ.

Дані про зміни внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03.04.2018 року.

ДГТ діє при краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки у формі клубних зібрань. Засідання відбуваються щомісячно, в останній четвер о 16.00 годині. Члени товариства доповідають про свої дослідження, пошуки, знахідки, отримують консультації професійних істориків і своїх більш досвідчених колег, діляться враженнями про роботу в архівах України та зарубіжжя, генеалогічні конференції тощо.

Частина членів ДГТ має численні публікації і навіть книги за результатами власних досліджень. Наприкінці 2012 року бібліотека підготувала і видала перший випуск альманаху ДГТ «Витоки», до якого увійшли півтора десятки статей членів товариства. Історики краю оцінили цей альманах як дуже цінне видання, аналогів якому на Дніпропетровщині поки що немає. За сприяння Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки видано вже п’ять випусків альманаху.

Активно висвітлюють роботу ДГТ та її окремих членів ЗМІ Дніпра. Про це свідчать матеріали в газетах, на телебаченні- та радіопередачах.


















  Статут.doc [127 Kb] (cкачувань: 26)