Краєзнавчий відділ

Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ,
Свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя…
Григорій Сковорода



Краєзнавчий відділ створено  в 1989 році. Фонд відділу налічує близько 50 тисяч книг, брошур, журналів, газет, карт, листівок, каталогів, буклетів і афіш.
Функції відділу:
- формування фондів краєзнавчих документів;
- створення краєзнавчого довідково-бібліографічного апарату;
- створення наукових та рекомендаційних бібліографічних покажчиків;
- популяризація історичної і культурної спадщини;


Тільки тут Ви зможете ознайомитися з прижиттєвими виданнями Дмитра Яворницького, рідкісними виданнями минулих століть про історію нашого краю, місцевою періодикою, починаючи з окремих видань XIX ст., обов’язковим примірником усього, що надруковано на території нашої області.


Календар пам’ятних дат Дніпропетровської області «Моє Придніпров’я», який видається з 1972 року, відкриє Вам безліч цікавих дат, подій та імен Дніпропетровщини.


Кожен третій четвер місяця будемо раді бачити Вас на засіданні краєзнавчого клубу «Ріднокрай». На ньому збираються професори і студенти, журналісти і школярі, архітектори і письменники, а також усі поціновувачі історії Придніпров’я.


А кожного четвертого четверга чекаємо на засіданні Дніпровського генеалогічного товариства, місією якого є: вивчення та популяризація генеалогічних знань, надання безкоштовних консультацій у створенні власних родоводів.
При краєзнавчому відділі працює Канадсько-український бібліотечний центр.


Дарунок канадської діаспори став основою фонду Канадсько-Українського бібліотечного Центру ДОУНБ, важливим інформаційним пластом для вивчення справжньої історії України. Мешканці Дніпропетровщини та інші читачі бібліотеки мають можливість ознайомитися з раніше закритою для них літературою. Зокрема, це видання, які містять документи про визвольну боротьбу в Україні 1917–1920 років, матеріали про Голодомор, видані тоді, коли в СРСР ця трагедія українського народу заперечувалася та замовчувалася.


Гордістю центру та всієї бібліотеки є такі унікальні книги як перші видання творів письменників «другої хвилі» української еміграції, що друкувалися у 40-х роках минулого сторіччя у Німеччині, Австрії та Франції; книги з автографами й екслібрисами відомих письменників і діячів української діаспори, періодичні видання, які вже припинили своє існування і є особливо цінними для дослідників літератури та історії.


Ми працюємо з 10.00 до 18.00
Вихідні дні - субота, неділя
Адреса: м. Дніпро
пр. Яворницького, 18 (3-й поверх)
тел. 731-91-13
E-mail: kraj.dounb@gmail.com