Тулянцев Андрій

Тулянцев Андрій Анатолійович


      Адміністрація та колектив бібліотеки висловлюють слова вдячності Андрію Анатолійовичу Тулянцеву за чудові книжкові дарунки - навчально-методичний посібник «Вера Пахманова» та монографію  «Анатолий Дудка».

    Андрій Анатолійович Тулянцев - театрознавець, журналіст, педагог і громадський діяч. Закінчив Дніпропетровський державний університет (спеціальність французький язик і література). Член Національних спілок: музичних і театральних діячів України. Кандидат мистецтвознавства, доцент, професор, завідувач Оперної студії Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки.

Тулянцев, Андрей Анатольевич. Анатолий Дудка: монография / А.А. Тулянцев. – Днепропетровск: ЛИРА, 2017. 144 с.

     У даному виданні розповідається про становлення і творчий шлях народного артиста України Анатолія Свиридовича Дудки, актора з великої літери, людини яка присвятила все своє життя театру.  Його життя, це важке сходження догори, до неосяжної мети, до самовдосконалення, самозречення в і самопожертви в ім’я  любові, в ім’я правди життя. Новим щаблем у творчій біографії артиста завжди ставала наступна роль. Він створив образ, поетично узагальнюючий риси цілої епохи-козацтва. Його ліричні ролі – це неповторна сумно-іронічна інтонація, неголосна мужність, інтелігентність – такий Анатолій  Дудка у своїх роботах. Саме цей жанр співзвучний його душі. Говорячи про його пісенну творчість, лірику, слід розглядати всі різноманіття – лірику філософську, громадську, пейзажну і любовну. Тільки занурюючись у всі різноманітності ліричної стихії, актор знаходить силу, повноту і цілісність відчуття життя. Ліризм – це чудова здатність щоразу, в неповторності даної миті, побачити світ заново, відчути його свіжість, початкову красу і приголомшливу новизну.

     В своїй книжковій розповіді автор аналізує драматичні і музичні спектаклі театрів багатьох міст, в яких Анатолій Дудка створив різножанрові образи. Анатолій Свиридович - перший виконавець в Україні партій: генерала Лефевра (оперета «Катрін» А.Кремера), героя в моноопері «Листи кохання» В.Губаренко, ролі Мойсея в сценічній версії однойменної поеми І.Франко. А. Дудка - режисер, який поставив оперети, драматичні вистави та казки.

     Монографія «Анатолий Дудка» підготовлена українською та російською мовами, призначена для шукачів вищої освіти ступеня «магістр». Також може бути використана в курсі лекцій з нормативної дисципліни  «Історія і культура України», в заняттях з дисциплін  «Майстерність актора» та «Історія мистецтв».

 

Тулянцев, Андрей Анатольевич. Вера Пахманова: учебн.-метод. пособ. / А.А. Тулянцев. – Днепропетровск: ЛИРА, 2016. – 116 с.: 20 ил.

       У навчально-методичному посібнику «Вера Пахманова» аналізується творчий шлях провідної актриси Дніпропетровського театру юного глядача,  Дніпропетровського академічного українського молодіжного театру Віри Пахманової.

    Дзвінкий, легкий голос, вражаюча хода, ефектні сценічні та елегантні жіночі костюми у реальному житті, невичерпна енергія і пристрасний темперамент. Це – Віра Пахманова: провідна актриса-травесті Дніпропетровського театру юного глядача, завідуюча трупою Дніпропетровського академічного молодіжного театру.

     Дане видання підготовлено російською та українською мовами, призначене для шукачів вищої освіти ступеня «магістр». Може бути використано в курсі лекцій з нормативної дисципліни «Історія і культура України», в заняттях з дисциплін  «Майстерність актора» та «Історія мистецтв».