Степовичка Леся

Степовичка Леся


     

    

     Адміністрація та колектив бібліотеки з великою повагою висловлюють теплі слова подяки нашій постійній дарувальниці й частій гості бібліотеки Лесі Степовичці за чудовий книжковий подарунок – літературно-художнє видання «Зачарований світ».


Степовичка, Леся. Зачарований світ: твори для дітей та юнацтва / Л.Степовичка. – Дніпро:  ЛІРА, 2018. – 104 с.

     Леся Степовичка (Булах Олександра Несторівна) – українська поетеса, перекладач, прозаїк, публіцист, модератор і активний учасник літературного процесу Придніпров'я. Член Національної спілки письменників України та НСЖУ. Заслужений працівник культури України.

    До книжки «Зачарований світ» увійшли твори для школярів різного віку. В зачарованому світі дитинства і юності крізь призму фантастичної уяви дитини, з якої б родини вона б не походила, повної чи неповної, щасливої чи не дуже, природно співіснують яскрава мрія і буденність, кольорова казка і чорно-біла картина буття. Поезія – зачарована палітра почуттів, серед яких найголовніші любов до Вітчизни, Вчителя, Батька й Матері, рідної Природи, мужніх Героїв, які нас захищають.

    «Література – порятунок і втіха для душі», вважає автор і звертається до серця кожної дитини, від найменшого школярика до випускника школи зі сподіванням, що вони знайдуть у цій книжці для себе цікаву сторінку, улюблені рядки.

     Для шкільних уроків співів пропонуються відомі музичні твори на слова Лесі Степовички – «Гімн Українського Тризубу», «Пісня про Вчителя» та «Пісня про Петриківку», які виконують хорові колективи в різних куточках України.Розквітає навесні яблуня моя,

У рясному листячку – пісня солов’я.

Цю крислату яблуню прадід мій садив.

Де іще побачиш стільки дивних див?

 

Бджілка-медоноска на медок летить.

У тіньочку яблуні дід старезний спить,

Кроною – до неба, гіллям – до землі.

Ласують плодами діточки малі.

 

Це могутнє древо – то моя сім’я,

Брості розпускає – десь тут є і я.

Проросту корінням в глибину століть,

Тільки б не спиляли моїх щедрих віть!

 

Стану плодоносить зранку до зорі.

Придивись до яблуні у своїм дворі!

Яблучком медовим в ноги упаду – 

Не рубай, нащадку, яблуню в саду!

Леся Степовичка.

"ДРЕВО МОГО РОДУ"Степовичка, Леся. За Україну, за Дніпро. 2014-2019… Внесок НТУ  «Дніпровська політехніка» в оборону держави під час війни на Сході України / Л.Степовичка. - Дніпро: НТУ «ДП», 2019. - 200 с.

     Видання присвячене обороні миру та захисту кордонів Батьківщини під час російсько-української війни на протязі 2014-2019 років. У книзі висвітлюється діяльність студентів, випускників та співробітників Національного гірничого університету – НТУ «Дніпровська політехніка», учасників бойових дій АТО – ООС та волонтерів. Подано та проілюстровано історії бійців, які загинули на фронті і які повернулися живими. Йдеться також про волонтерів, добровольців зі студентських лав та колективи факультетів і кафедр, що надавали гуманітарну допомогу, як то: здача крові, збір коштів, харчів. Адміністрація НТУ ДП зберегла єдину в області і одну із п’яти в Україні кафедру військової підготовки студентів. Здійснюється підтримка студентів-переселенців із окупованих територій Донбасу. Все разом є значним внеском у справу захисту нашої держави, зміцнення її кордонів, збереження миру й демократії в Україні та поза її межами.Бажаємо шановній пані Лесі натхнення, нових видань та теплих відгуків від вдячних читачів!