Рябцев Михайло

Рябцев Михайло Павлович


автор книжок: «Піснярі Наддніпрянщини», «Патріотизм та яничарство січеславців»,
«До пам`ятки жертв геноциду українців».


Дирекція бібліотеки висловлює щиру подяку постійному дарувальнику за безкоштовно передані (26.03.2019 р.) книжки (50прим.) в обмінний фонд бібліотеки.

Літературно-публіцистичне видання

Рябцев М. Пам`ятка нащадкам Новоселівсько - Копилівських Осель: На полицю бібліотеки-краєзнавців і просвітян Січеславщини.- Дніпропетровськ: Вид-во «Інновація», 2015.- 232 с.

це своєрідний літопис авторського родоводу та його односельчан. Літопис відтворює історичні події, людські долі, географію поселень, кількісний і якісний склад родин, їх громадську позицію в суспільному житті.

Автор привертає увагу до спогадів про голодомори (1933,1947 рр.), тяготи Другої вітчизняної війни, трудовим будням, навчанню, окупаційним, міграційним процесам. Добираючи і характеризуючи життєвий устрій односельчан, дослідник широко використовує джерельну базу архівних документів, фотографії, подає реєстр дворів і їх мешканців, нотатки про реєстрацію народження, хрещення, одруження; виокремлює списки громадян, вивезених до Німеччини злодіяння фашистів і т.ін.
Матеріал висвітлюється у формі опису, спогадів, переказів, ілюстрації документів, авторських коментарів й компонується за розділами.

Для сьогодення, коли зникають сільські поселення, такі краєзнавчі нариси необхідні, щоб не зникли сторінки історичної правди поколінь минулого. Ця книжка - чудовий подарунок автора нащадкам.

Розрахована на широке коло читачів