Ременюк Оксана

Ременюк Оксана Борисівна


               

директор видавництва «Нова ідеологія»


Щиро дякуємо за книжкові дарунки передані (28.04.2021 р.) в обмінний фонд бібліотеки.

Монографія


Громов В.Е. Духовный смысл человека: монография / В.Е.Громов.- Днепр: Изд-во «Новая идеология», 2018.- 420 с.

може бути корисною для молоді, всім хто цікавиться духовними питаннями, а також філософам, культурологам, релігієзнавцям.

У монографії досліджуються проблеми та перспективи духовної еволюції людини в контексті загострення протиріч цивілізаційного і культурного розвитку суспільства. Феномен духовності розглядається на рівні філософської методології і онтології, в культурно-історичній перспективі і як моральна якість особистості. Досліджено релігійні, етнічні та художньо-естетичні чинники формування духовності. Сінтезом досліджуваних аспектів є артикуляція можливої світоглядної парадигми, яка з точки зору автора затребувана сучасним технологічним і моральним розвитком людства.

Важливою частиною дослідження є тема духовно-практичного зростання особистості, розглянуто розуміння духовності в християнстві, буддизмі, в духовній діяльності толтеків, у "моральній фізиці" Д.С.Соммера, в філософії непротивлення злу насильством Л.М.Толстого. В монографію поряд з новими матеріалами увійшли доповнені й перероблені матеріали колишніх публікацій автора.


Автор монографії


Ханін І.Г. Питання ноосферного розвитку економіки і пізнання: монографія / Нац.ун-т водного господарства та природокористування.- Дніпро:Нова ідеологія, 2019.- 280 с.,

незважаючи на свої вчені ступені і звання, є, передусім, бізнесменом. В силу особливостей розвитку інформаційної сфери явищ він поєднує господарську і пізнавальну діяльність. Наука мовчить, і бізнесу потрібно самому вирішувати свої наукові завдання.

У пропонованій монографії автор звертає увага на ситуацію, досить рідкісну, але украй актуальну і для вирішення якої одного практичного розуму виявилося недостатньо, коли в одній зі сфер явищ практика випереджає науку, коли бізнес втручається у сфери, яких офіційна наука не помічає.

Монографія Ігоря Григоровича Ханіна розглядає ноосферу як інтегральний об’єкт доослідження, що охоплює інформаційні й господарські явища, вважаючи, що тільки в такому контексті можна вирішити обопільні проблеми розвитку інформаційних технологій, економіки і суспільства.

Ще однією особливістю цього дослідження квазіфізичний підхід до рішення поставлених проблем, що випливає із вчення  про квазіфізичні ефекти, вироблювані  свідомими явищами, які активно впливають на свідомість, що викликала їх. Як показано в монографії, квазіфізичний підхід є чинником істотного скорочення розриву між природничими і так званими гуманітарними науками. Наступна особливість – визнання знакового характеру інформації, програм, даних і організацій, передусім, господарських.

На сформованій основі виникла пізнавальна модель, що складається з моделей Парадигмального Інноваційного Розвитку і Вертикальної Інтеграції Знань, у рамках якої домінуючі сьогодні методи моделювання свідомих явищ набувають часткового характеру.

В результаті сформовано базу і зроблено перші кроки у напрямі розвитку онтології знакових конструкцій, прикладами яких служать програми, дані і господарські організації.

Ідеї, що прозвучали в монографії, гідні імені Володимира Івановича Вернадського, його філософської і наукової спадщини, що отримає розвиток у роботах ноосферної наукової школи, яка формується навколо цих ідей.

Розрахована книжка на науковців та усіх, хто цікавиться питаннями ноосферного розвитку економіки та пізнання.


У колективній монографії


Теплотехника, энергетика и экология в металлургии:коллективная монография. У 2 кн.- Кн.2 / Нац.акад.металлург. академия Украины; Под общ ред.проф. Ю.С.Пройдака. - Днепр: «Нова ідеологія», 2017.- 335 с.- (укр.,рос.,англ.,польськ.мов.)

представлено роботи вітчизняних і зарубіжних науковців, які присвячені інженерії виробництва, ефективному використанню енергії та ресурсів в металургії, розробці енергоефективних технологій, матеріалів та устаткування, питанням організації процесів спалювання палива та конструювання паливо-спалюючих пристроїв. Особливу увагу приділено екологічним проблемам металургії і енергетики, сучасним технологіям захисту навколишнього середовища. Також розглянуто  проблеми та перспективи інженерної освіти в Україні, питання екологізації вищої освіти з метою підготовки фахівців для сталого розвитку промисловості.


У науковому виданні


Ханин И.Г. Парадигмальные инновации: монография / И.Г.Ханин, М.В.Поляков.- Днепропетровск: Новая идеология, 2016.- 204 с.

розглянуто актуальні питання проблеми інноваційного аспекту інформаційного розвитку економіки і бізнесу. Показано і обгрунтовано напрями підвищення ефективності управління інноваційними процесами шляхом впровадження нових методів та парадигмальної моделі інноваційного розвитку. Досліджено філософські і теоретичні основи вирішення проблем інноваційного сектора інформаційного розвитку економіки і бізнесу на базі досягнень семіотики як науки про знаки і знакові конструкції.

Розрахована на науковців та всіх зацікавлених актуальними питаннями проблеми інноваційного розвитку економіки і бізнесу.


Для підготовки і практичної діяльності аудиторів із сертифікації насіння та всіх зацікавлених призначений


Посібник для аудиторів із сертифікації насіння /Авт.і уклад.: Дзюбецький Б., Алдошин А.В., Кирпа М.Я., Черенков А.В. та ін.; ДНЗ «Дніпропетровський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК», ДУ «Інститут зернових культур НААН України», Дніпровський державний аграрно-економічний університет.- Дніпро: Роял Принт, 2018.- 300 с.

В ньому викладені основи законодавчої бази сучасного насінництва в Україні; контроль за сортовими і посівними якостями насіння кукурудзи, сорго, пшениці, ячменю, жита, тритикале, вівса, проса, гречки під час виробництва і доробки; наводиться регламент та методика проведення сертифікації насіння цих культур; порядок маркування та пакування партій насіння; представлені зразки оформлення документів.


Матеріал и збірника


Птахи степового Придніпров’я:минуле, сучасне, майбутнє (Матеріали III Вальхівських читань) / Ураїнське т-во охорони птахів; Еколого-туристичне об’єднання «Орлан».- Дніпро, 2018.- 132 с.

присвячені історії розвитку орнітологічних досліджень у степовому Придніпров’ї, характеризують стан пташиного населення окремих територій в дальній і ближній ретроспрективі, висвітлюють прикладні аспекти екології птахів.

Для науковців, студентів, вчителів природничих дисциплін, працівників лісового і мисливського господарства.


Монографія   

    

Економіка виробництва зерна в зоні степу України (з основами організації і технології виробництва): монографія / За ред.А.В.Черенкова та В.С.Рибки.- Дн-ськ: Вид-во «Нова ідеологія», 2015.- 299 с.

розрахована на науковців, керівників і спеціалістів органів державного управління, сільськогосподарських товаровиробників та всіх зацікавлених у підвищення конкурентоспроможності зерновиробництва в степовому регіоні.


Літе ратурно-художній збірник


Канарский А. Сказка для двоих.Сборник поэзии.-Дн-ск:Новая идеология,2016.- 313 с. (На рус.и укр яз.)

містить поетичний опис різних відтінків Любові, яка існує тільки в її неземних почуттях. Це казка для двох, зі щасливими і сумними сюжетами у вигляді текстів пісень, віршів про Неї і про Нього, про пори року, які дарує закоханим матінка-Земля. Світ закоханих народжує різноманіття поетичних форм для самовираження у вигляді сонетів, триолету, хайку, коротких філософських думок. Казку автор написав на споріднених українською та російською мовами, які тісно переплелися в його душі. Казкові герої-реальні і вигадані, як і в будь-якій казці.



Збірка поезій буде до вподоби шанувальникам поетичного слова.