Нечай О.


Нечай Оксана Олександрівна

директор видавництва «ЛІРА»


Висловлюємо щиру подяку нашій постійній дарувальниці за не байдуже ставлення до проблем комплектування фондів бібліотек Дніпропетровського регіону.

Так за останні 10 років видавництвом було передано в обмінний фонд Бібліотеки понад 4 тис. примірників нових україномовних наукових, навчальних, науково-популярних, художніх, дитячих книжок. Цією літературою доукомплектувалися бібліотеки територіальних громад області та бібліотеки військових частин.

Ось і цього разу в обмінний фонд було передано (8.06.2022 р.) 50 нових книжок: наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових, документальних та літературно-художніх.


Нова книга


Епістолярна спадщина академіка Д.І.Яворницького.Вип.7:Листи вчених, діячів культури, літератури, мистецтва та шанувальників старовини до Д.І.Яворницького / Укладачі: Я.Бандур, В.Бекетова, Н.Василенко, І.Завалова, К.Тележняк, Я.Тимошенко; за заг.ред.Н.Василенко.- Дніпро:ЛІРА, 2021.- 800 с.


пропонується вченим-гуманітаріям, працівникам культури і мистецтва,студентам гуманітарних вузів, викладачам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією та культурою України.

У збірнику репрезентовано частину епістолярної спадщини видатного українського історика запорозького козацтва й фундатора Дніпропетровського історичного музею академіка Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940). У виданні вміщено 630 листів до Д.Яворницького 182 кореспондентів – учених, діячів культури, літератури, мистецтва та шанувальників старовини. У листах висвітлено життєвий і творчий шлях ученого, його стосунки з колегами, друзями та знайомими, а також соціальний контекст доби, у яку він жив і творив.Усі матеріали зберігаються в Дніпропетровському національному історичному музею імені Д.І.Яворницького і становлять цінне джерело з історії суспільно-культурного життя України кін.XIX- першої третини XX ст.

Збірник доповнено двома раніше опублікованими листами, один із яких Д.І.Яворницького, що зберігаються в Державному архіві Запорізької області.


Монографія


Іщенко І.В. Політичні інститути в нестабільному середовищі:функціональні особливаості: монографія / І.В.Іщенко.- Дн-ськ: Інновація, 2015.- 306 с.

розрахована на вчених, аспірантів, студентів, держслужбовців, усіх, хто цікавиться проблемами політичної стабільності та її забеспечення.

Розглядаються особливості функціонування політичних інститутів у нестабільному середовищі. Основна увага приділена інституціональному і контекстуальному підходам. Перший підхід використовується з метою дослідження процесу дестабілізації на основі розбалансування структурних елементів політичних інститутів та їх дисфункцій, особливостей міжінституційної взаємодії. Другий підхід дозволив сформулювати основні чинники дестабілізації політичних інститутів і середовища в умовах  динаміки політичних режимів. З урахуванням оцінки ефективності функціонування політичних інститутів, проаналізована варіативність наукових підходів до стабілізації політичних інститутів і суспільних відносин у середовищі.


Видання


Зінченко А.Л. Життя і служіння Митрополита Василя Липківського:монографія / Арсен Зінченко.- К.: Дуліби, 2017.- 336 с.

розраховано на дослідників національного церковного руху й доби Розстріляного Відродження, викладачів вищої та середньої школи, аспірантів, студентів.

У монографії висвітлюється життєвий шлях видатного українського церковного діяча, просвітника, педагога, історика й проповідника, очільника українського національного церковного руху доби Розстріляного Відродження митрополита Української Автокефальної православної Церкви 1920-х років Василя Липківського.


Посібник


Ваняркин В.М. Курс лекцій з дисципліни «Теорія і практика перекладу».Частина 1:навч. посіб./ Ваняркин В.М., Рибенок В.В..- Дніпро: Ліра, 2017.-236 с.

адресований студентам економічних спеціальностей. Посібник складається з 15 лекцій, в яких досліджуються зв’язки теорії перекладу, кваліфікація та моделі перекладів тощо. Кожна лекція закінчується контрольними питаннями та темами для самостійного опрацювання, які добрано згідно з програмою підготовки бакалаврів вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації.


Книга


Грушко – Колінько З.Д. Про всіх і все з любов’ю: поезія та проза.- Дн-ськ:ЛІРА, 2016.- 232 с.

розрахована на читача, якому не байдужа доля рідної землі, людей, що на ній живуть – радіють, страждають, люблять.

У повісті «Причини і наслідки» автору хотілося розв’язати проблему, скоріше вияснити причину появи і розвитку людських пороків, знайти «корінь зла» в долях різних людей та, по можливості, знищити його.

Всі герої письменниці існують або існували в реальному житті.


Літературно-художнє видання


Овчаров В. Пешком из Одессы в Санкт-Петербург:заметки туриста-экстремала.- Днепр: ЛИРА, 2018.- 200 с.

автор книжки присвячує усім патріотам України.

Турист - екстремал із міста Дніпро Віктор Васильович Овчаров вийшов з Одеси, пройшов від Чернігова до Балтійського моря за 36 днів та завершив свій шлях у Санкт-Петербурзі.

Цей перехід автор здолав наодинці, щодня долаючи 50 кілометрів. Про свої враження Віктор Овчаров іноді з гумором, іноді з іронією розповідає у цій книзі.


Наукове видання


Коваленко В.С. Академік Олександр Ілліч Бродський: монографія / В.С.Коваленко, В.Ф.Варгалюк, Н.В. Стець.- Дн-ськ: Вид-во ДНУ, 2013.- 112 с.- (Видатні постаті університету)

призначене всім, кого цікавить історія хімічної науки в Україні, хто виявляє інтерес до історії становлення й розвитку Дніпропетровського університету.

Висвітлено життя та діяльність видатного вітчизняного вченого – фізикохіміка, академіка О.І.Бродського. Наведено біографічні відомості про цю видатну постать, розкрито значення його наукових досліджень, виконаних, зокрема, у дніпропетровський період творчої діяльності.


В книзі вінницького історика


Зінченко А. Цвіт півонії / Арсен Зінченко.- Вінниця:ПП Балюк І.Б., 2016.- 184 с.

зібрана  мозаїка українського буття Слобожанщини середини XVIIIст., яка висвічує здатність персонажів робити вибір між підданством і свободою, прислужництвом і щирістю, дріб’язковістю й служінням, марнославністю і любов’ю до ближнього.

Розрахована на широкий загал читачів.