Історичний музей

Дніпровський національний історичний музей 
ім. Дмитра Івановича Яворницького



 

Висловлюємо подяку за нові книжки (300 примірників) передані безкоштовно  (15.06.2023 р.) в обмінний фонд бібліотеки для передачі їх в фонди бібліотек територіальних громад Дніпропетровської області.


До уваги читачів унікальний словник


Яворницький Д.І. Словник української мови.Т.1.А-К.- Харків: Фоліо, 2017.- 426 с.

підготовлений видатним українським істориком, етнографом, лексикографом і письменником  Дмитром Івановичем Яворницьким (1855-1940), який все життя присвятив вивченню історії України та запорізьких козаків, очолював музей старожитностей Катеринославської губернії імені О.М.Поля (нині – Дніпровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького). На жаль, вийшов  тільки перший том українського словника. Саме цей словник, а точніше – його репринтне видання, ми і представляємо читачеві.


Путівник


Чорнобильська зона відчуження.Путівник туристичними та маловідомими стежками / Денис Вишневський, Олександр Рибак.- К.: Саміт-книга, 2019.- 224 с.

смоєрідна візитівка зоною відчуження. Він розкриває Чорнобиль як грандіозний музей просто неба і унікальний майданчик для науково-технічних досліджень. Чорнобильська зона постає перед нами в її сучасному вигляді і, разом з тим, в історичній ретроспективі.

Тритомник спогадів родин загиблих воїнів.


У першій книзі тритомника


Вовк І. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Іловайськ.- Харків: Фоліо, 2020.- 475 с.:іл.

розповідається про становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під «Градами», у літаку чи голікоптері, «на броні» чи на «розтяжках», на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належить новітній історії.


У другій частині тритомника

 

Вовк І. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт Харків: Фоліо, 2020.- 572 с.:іл.

 

розповідається про загибель у «котлі» Цвітних Пісків, про розстріляну Луганщину під містом промовистого імені – Щастя, про донецький форпост.- ДАП, що постає «символом», за який полягли герої-кіборги, полонені й розстріляні після тортур.


У третій книзі тритомника


Вовк І. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Дебальцеве.- Харків: Фоліо, 2020.- 604 с.:іл.

оповіді про оборонців Дебальцевого, загиблих спекотного літа 1914–го  і у найтяжчі зимові місяці 2015-го; про непохитних вояків Світлодарської дуги, про героїв Авдіївки, Зайцевого й Мар’їнки, що пролили свою кров  на точках «нуль». Вояки оживають у спогадах матерів і батьків, братів і сестер, дружин і дітей, щоб ми не змарнували історичного шансу незалежності. У книгах використані фотоматеріали з родинних архівів.


У другому виданні документальної хроніки

У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту / Сергій Глотов, Анастасія Глотова, Анастасія Воронова та ін.- 2-у вид., випр і доп.- Х.: Фоліо, 2019.- 540 с.:іл.- (Хроніка).

 

описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень-початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима-весна 2013-2014  років).

Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків,- а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища.

Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців.

 

Громадсько-політичне видання


Настільна книга громадянина / С.С.Чернявський, К.Б. Левченко.- Харків: Фоліо, 2019.- 32 с.

доступно і лаконічно висвітлює права та обов’язки пересічного громадянина України незалежно від його віку, статі, соціального  стану та професії. В цій книжці сформульовано практичні поради, які допоможуть захистити кожному свої права, розглянуто основні положення медичної, освітньої та пенсійної реформ. Особливістю даного видання є QR-коди, за допомогою яких можна знайти більш детальну інформацію на сайті, де розміщено відповідні розділи цієї книжки.

До уваги читачів дві книжки англійською мовою:


художньо- публіцистична


Shyla Anna.Women of war.- KharkivFolio, 2019.- 402 p.

 

«Жінка війни» (в перекладі) - перша в Україні книжка, де історія збройного протистояння на теренах нашої Вітчизни розповідається через долі жінок. Вустами героїнь говорить Україна. Ця книга – не документальна проза, а художньо-публіцистична. Тут факти поєдналися з художніми домислами авторки. Й описані героїні об’єднали  в собі життєписи конкретних жінок із долями, переживаннями, емоціями сотень жінок України, які вирушили  на Схід боронити свою країну. Кожна героїня книги – це символічний образ. Це величний образ України – української амазонки, в якій живуть краса і сила і документальна


Shevchenko A.Slovyansk.The Beginning of the War.- Kharkiv: Folio, 2020.- 430 p.

 

«Слов’янськ, Початок війни» (в перекладі) - це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битв за місто Слов’янськ Донецької області, захоплення якого загоном бойовиків Гіркіна- «Стрелкова» 12 квітня 2014 року стало початком гібридної збройної військової агресії РФ на українському Донбасі. Кожен розділ книжки має символічну  назву зі словом «перший», яка відбиває суть того, що відбувалося навесні 2014 року: «Перша кров», «Перша страта», «Перший бій», «Перша перемога»…

У книжці використано архівні фото й записи інтерв’ю з ключовими військово-політичними керівниками України, які ухвалювали головні рішення в ті буремні часи. Також у кожному з епізодів з’являються спогади героїв, що безпосередньо брали участь у тих драматичних, героїчних і трагічних подіях.